Aktualizujeme: Strážníky napadl pes?! Zastřelili ho

Aktualizujeme: Strážníky napadl pes?! Zastřelili ho
ilustrační foto

 

Jak PvNovinky informovaly, v neděli odpoledne se v Prostějově střílelo. Městské strážníky dle vyjádření v souvisejícím článku napadl německý ovčák. K útoku ho měl vyslat jeho majitel. Redakce získala oficiální vyjádření PČR a rovněž výpověď očité svědkyně. 

Městští strážníci zasahovali v blízkosti Sportcentra, kde podle verze jednoho ze strážníků mělo dojít k útoku psa. Toho měl vyslat jeho majitel. Strážník následně psa usmrtil třemi výstřely. "Zásah byl adekvátní situaci, kolega postupoval naprosto podle předpisů," sdělil redakci muž, který si vzhledem ke svému povolání nepřál být jmenován.  

Městskou policií byla redakce odkázána na Policii ČR, která případ šetří. Dnes odpoledne se vyjádřila ústy mluvčího Františka Kořínka : "V této chvíli Vám mohu pouze potvrdit, že jsme oznámení přijali a v současné době okolnosti případu zjišťujeme."

Máme svědectví 

Redakci se ale přihlásila očitá svědkyně, která závěrečnou část dramatu viděla ze svého domu. K dispozici má i video, kde je skon psa zachycen. Protože si její svědectví vyžádala policie, nechce zveřejnit své jméno, které má redakce k dispozici.

Městskou policii podle ní zavolala žena, která za sportovní halou venčila svého kokršpaněla s tím, že se cítí být ohrožena pobíhajícím německým ovčákem. Toho jeho majitel na této ploše cvičil. Strážníci po muži chtěli, aby se prokázal občanským průkazem. Ten si šel pro doklad domů a pes následně vyběhl z brány. "Slyšela jsem křik a podívala se z okna. Viděla jsem, jak po psovi strážník střílí. Po první ráně pes strašně naříkal a snažil se odpotácet," popsala situaci dosud šokovaná žena. V tu dobu už její syn celou situaci natáčel. Pes nakonec padl a už se nezvedl. Oznamovatelka podle jejích slov jevila známky silné opilosti. Strážníci u ní ani přes upozornění svědků incidentu prý neudělali dechovou zkoušku. Tu provedli až po hodině státní policisté. "Ještě v tu dobu měla v dechu 1,5 promile," dodala svědkyně.

Redakce v současné době zjišťuje stanovisko majitele usmrceného psa. 

Obrátili se na radnici

Ona a další obyvatelé okolních domů dnes ráno oslovili vedení radnice. Zákrok pokládají za neadekvátní a postup městské policie za ostudný. Mimo jiné prý nešlo o žádné napadení, střelba se uskutečnila v obytné zástavbě. 

O případu budeme i nadále informovat. (ber)

Komentáře

nnn

Poslat nový komentář