Sedmaosmdesátiletý senior se pokoušel ujet. Zastavila jej až "bota"

Sedmaosmdesátiletý senior se pokoušel ujet. Zastavila jej až "bota"
ilustrační foto MPP

Prvního dubna se prostějovští strážníci setkali s případem tvrdohlavého seniora. Při řešení oznámeného dopravního přestupku strážníci zjistili, že 87letý řidič nemá potvrzení o zdravotní způsobilosti, a to více jak dva roky. Protože se pokoušel ujet, museli jeho vozu nasadit botu a přivolali policisty.

„Důchodce nemínil akceptovat, že za dané situace nesmí řídit a neustále trval na svém, že s vozidlem odjede. Na místo byla  přivolána hlídka Policie ČR, která muži zakázala další jízdu. Ten ale nadále chtěl vozem odjet. Proto strážníci na žádost policistů nasadili „botičku“, technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla. Řidič byl seznámen s nutností  zavolat na místo osobu s platným řidičským oprávněním,“ popsala kuriozní případ strážník Jana Adámková. Pro podezření z přestupku byla událost postoupena správnímu orgánu, kde muži hrozí pokuta od 5 000 Kč do 10 000 Kč a zákaz řízení vozidla až na jeden rok. Do karty řidiče mu přibude 5 trestných bodů.

„Kdyby řidič potvrzení jen zapomněl doma, může mu být policisty udělena bloková pokuta až do částky 2000 Kč,“ upozornila Adámková.

Senioři by neměli zapomínat dodržovat povinné lékařské prohlídky v 65, 68, 70 a pak vždy po dvou letech. Tím chrání nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu, neboť věkem přibývá zdravotních potíží, snižuje se schopnost rychle zareagovat, zhoršuje se zrak i sluch. Tito motoristé by si měli uvědomit, že při zavinění dopravní nehody může pojišťovna po nich vymáhat finanční částku proplacenou poškozenému. (red)

Poslat nový komentář