Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Sedmaosmdesátiletý senior se pokoušel ujet. Zastavila jej až "bota"

Sedmaosmdesátiletý senior se pokoušel ujet. Zastavila jej až "bota"
ilustrační foto MPP

Prvního dubna se prostějovští strážníci setkali s případem tvrdohlavého seniora. Při řešení oznámeného dopravního přestupku strážníci zjistili, že 87letý řidič nemá potvrzení o zdravotní způsobilosti, a to více jak dva roky. Protože se pokoušel ujet, museli jeho vozu nasadit botu a přivolali policisty.

„Důchodce nemínil akceptovat, že za dané situace nesmí řídit a neustále trval na svém, že s vozidlem odjede. Na místo byla  přivolána hlídka Policie ČR, která muži zakázala další jízdu. Ten ale nadále chtěl vozem odjet. Proto strážníci na žádost policistů nasadili „botičku“, technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla. Řidič byl seznámen s nutností  zavolat na místo osobu s platným řidičským oprávněním,“ popsala kuriozní případ strážník Jana Adámková. Pro podezření z přestupku byla událost postoupena správnímu orgánu, kde muži hrozí pokuta od 5 000 Kč do 10 000 Kč a zákaz řízení vozidla až na jeden rok. Do karty řidiče mu přibude 5 trestných bodů.

„Kdyby řidič potvrzení jen zapomněl doma, může mu být policisty udělena bloková pokuta až do částky 2000 Kč,“ upozornila Adámková.

Senioři by neměli zapomínat dodržovat povinné lékařské prohlídky v 65, 68, 70 a pak vždy po dvou letech. Tím chrání nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu, neboť věkem přibývá zdravotních potíží, snižuje se schopnost rychle zareagovat, zhoršuje se zrak i sluch. Tito motoristé by si měli uvědomit, že při zavinění dopravní nehody může pojišťovna po nich vymáhat finanční částku proplacenou poškozenému. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style