Zásahy každého strážníka bude hlídat osobní kamera!

Zásahy každého strážníka bude hlídat osobní kamera!
ilustrační foto ber

Zásahy každého strážníka bude hlídat osobní kamera. Městská policie se tak vyvaruje možného obvinění ze strany potencionálních pachatelů, navíc jejich práce bude procházet ještě důkladnější kontrolou. Vedení města chce touto cestou nejen ještě více zkvalitnit jejich práci, ale také zjednodušit proces případného vyšetřování trestné činnosti. 

„Jedná se o nákup pětadvaceti osobních kamer, včetně softwaru na správu, ukládání a zabezpečení záznamů a dva kusy dokovacích stanic pro stahování záznamů a nabíjení kamer. Vše v předpokládaném finančním objemu 340 tisíc korun (včetně DPH),“ uvedla primátorka Alena Rašková s tím, že budou osloveni tři možní dodavatelé. Předmětem zakázky je nejen výše zmíněný nákup, ale také instalace, zprovoznění systému a zaškolení obsluhy zařízení.

„Při rozhodování nás pochopitelně bude zajímat cena při dodržení požadovaných parametrů. Jde o základní hodnotící kritérium,“ doplnila Rašková. Jedná se o zakázku malého rozsahu na dodávku zadávanou formou zaslání výzvy k podání nabídek vybraným zájemcům a zveřejněním zadávací dokumentace na profilu zadavatele. Elektronickou aukci, vzhledem k charakteru dodávky a dodržení požadovaný parametrů technického řešení, v hodnocení nabídkové ceny město nevyužije. (red)

 

Poslat nový komentář