Fotbalový Skřítek: Vlastimil Lang, Lukáš Sluka a Marek Gerhard. Znáte tahle jména? Měli byste!

Fotbalový Skřítek: Vlastimil Lang, Lukáš Sluka a Marek Gerhard. Znáte tahle jména? Měli byste!
ilustrační foto archiv Fotbalový Skřítek, Marek Gerhard

Za filmem Fotbalový Skřítek nestojí pouze Michal Miki Grepl, ale i štáb, o kterém jsme vás často informovali, a tak si ho tedy pojďme konkrétně představit.

Vlastimil Lang je jeden z nejdůležitějších lidí projektu. Tento muž měl po dobu filmu na starost zvuk a nyní po dotočení filmu bude záviset skoro vše převážně na něm, protože on je ten muž, který bude celý film dávat dohromady. Film bude stříhat, mazat ruchy, doplňovat zvuky a také hudbu, kterou mimo jiné také skládá on sám, tak jak tomu bylo i u prvního projektu Mikiho Grepla, kterým byl krátkometrážní western https://www.youtube.com/watch?v=Jy70m4nYgIg . Miki o něm říká: "Když jsem viděl poprvé celý projekt Dnes je dobrý den na smrt ještě bez zvuků a těchto úprav, tak jsem si jen řekl, že to jako amatérský snímek ujde, i když je to takové nemastné neslané. Ale následně, když jsem snímek viděl se všemi úpravami a dodáním perfektní hudby, hleděl jsem na finálovou verzi s otevřenou pusou, jak se najednou vše úplně změnilo. Je to opravdu ten správný člověk pro tento projekt a už se těším, jak vše správné dovykouzlí a dodá filmu šťávu... vlastně tu správnou Jiskru. :-) "

Lukáš Sluka je pravou rukou Mikiho. Kromě toho, že ve filmu hraje také jednu z hlavních rolí, je hlavně i manažerem projektu a správcem facebookové stránky Fotbalový Skřítek https://www.facebook.com/fotbalovyskritek/ . Právě Lukáš Sluka má s těmito aktivitami spoustu starostí a práce a musíme uznat, že vše vykonává opravdu dobře. Miki o něm říká: "Lukáš je člověk na správném místě. Opravdu jeho práce a aktivita na facebooku je skvělá. Díky němu se veřejnost dozvídá i spousty nových věcí a aktuálních informací o projektu. Také zveřejňuje fotky z natáčení, a tak to fanouška může více sblížit s děním na place a seznámením se se všemi herci, kteří se ve filmu objeví. Spestřením jsou i různé "soutěže", které jsou vždy po zásluze odměněny a to návštěvníky stránek opravdu baví. Těším se a jsem zvědavý, kam se dál bude vyvíjet náš film, protože potom budoucnost projektu nebude stát jen na mně, ale také hlavně na něm jako manažerovi filmu. Nu, já sám bych úplně vše opravdu nezvládl při tak velkém projektu."

Marek Gerhard určitě nestojí jako ten poslední vzadu. Tento muž měl po celou dobu na starost veškerou techniku a odvedl kus velké práce za kamerou. Kdo se zúčastnil natáčení a vše viděl, tak se mu může zdát, že bylo spousty věcí zdlouhavých a trvalo vše příliš dlouho. Ale šlo právě o to, že Marek nechtěl ponechat nic náhodě a chtěl mít vše dokonalé a zodpovědně natočené, aby se vyvarovalo co nejvíce nedostatků a Vlastimil Lang si mohl následně při stříhání vybírat ze spousty záběrů z různých úhlů. Miki o něm říká: "Co o něm říct? Celé natáčení stálo vlastně na něm, protože bez jeho schopností za kamerou bychom se neobešli. Sice se nám kolikrát zdálo, že některé věci opravdu moc protahuje a trvají, ale to jen proto, že vše chtěl mít opravdu vyšperkované a natočeno z různých úhlů. Často jsme na něj nadávali, jak vše trvá, ale vše se odehrávalo opravdu v přátelském duchu a někdy jsme si z toho dělali i legraci. A například slovíčko "moment" nás všechny myslím straší noc co noc a bude ještě dlouho. :-D "

"Když člověk opravdu chce, dělá věci se zápalem a obětuje tomu veškerý svůj volný čas a úplně vše, tak zvládne opravdu spousty věcí. Ale musí to vše dělat celou dobu opravdu na 200%." dodává ještě Michal Miki Grepl na závěr a dodává, že celému štábu, který stojí za tímto projektem, už teď patří obrovské díky, i když film ještě není u konce.

Celá skupina mužů se jeví jako velmi schopní, a proto se máme opravdu na co těšit. Nejen PvNovinky, ale i spousty dalších osob, podporují tento amatérský projekt, který vznikl jen s partou nadšenců s cílem pobavit lidi a podpořit ostatní nejen v dalších projektech, ale celkově i v životě.

Film Fotbalový Skřítek byl natočen s podporou Olomouckého kraje. (red)

Poslat nový komentář