Hygienici varují před nebezpečným šamponem i klaunským nosem

Hygienici varují před nebezpečným šamponem i klaunským nosem
Foto MZCR.cz
Další fotky: 
Hygienici varují před nebezpečným šamponem i klaunským nosem

Hygienici varují před používáním dětského šamponu značky Bione Cosmetics, který může dráždit oči. Nebezpečný je i karnevalový klaunský nos, který obsahuje vysoké množství zdraví škodlivých ftalátů.

Šampon je zabalený do bílého plastového obalu o objemu 205 mililitrů. Laboratorní testy prokázaly, že výrobek má středně dráždivé účinky. Výrobce přitom na etiketách uvádí, že šampon neštípe v očích ani jinak nedráždí a mohou ho používat i děti do tří let. „Šampon podle hygieniků ovšem může prohloubit příznaky očních alergií, případně způsobit podráždění podobné alergiím i u osob, které alergiky nejsou,“sdělila mluvčí ministerstva zdravotnictví Štěpánka Čechová.
Bližší informace na http://www.mzcr.cz/dokumenty/stanoveni-nebezpecneho-vyrobku-detsky-extra....

Klaunský nos, který se prodával v karnevalové sadě s líčidly a houbičkovým aplikátorem, obsahuje nadlimitní množství ftalátů. Tyto látky se v průmyslu používají k měkčení umělých hmot, ovšem ve výrobku jich nesmí být více než 0,1 procenta hmotnosti. „Hygienici zjistili, že v klaunském nose jich bylo 164 krát více,“uvedla mluvčí ministerstva zdravotnictví Štěpánka Čechová.
Další informace naleznete na http://www.mzcr.cz/dokumenty/informace-o-rizicich-latky--makeup-clown_10.... (red)

Poslat nový komentář