Mubea pozemky na nový závod málem nekoupila

Mubea pozemky na nový závod málem nekoupila
Foto ber

 

Na úterním jednání zastupitelstva byl jeden z bodů programu i prodej nových pozemků firmě Mubea. Ta na nich chce vybudovat za více než miliardu nový provoz a zaměstnat dalších pět set lidí. Díky některým zastupitelům ale z prodeje málem sešlo.

Po vystoupení zastupitele za KSČM Josefa Augustina, který poukazoval na malé záruky v případě odsouhlasení koupě, dostal prostor k vyjádření jednatel firmy Štěpán Urbanec.  „Jsem rád, že zde není náš pan majitel. Nebylo by o čem jednat,“ sdělil lakonicky zastupitelům. Podle jeho slov dostala firma mnohem výhodnější nabídky odkupu pozemků v rámci celé republiky, majitel přesto dal na své podřízené a rozhodl se znovu pro Prostějov. Smlouva na prodej pozemků, které město získalo po dlouhých jednáních zpětným odkupem od Modřany Power, nakonec zastupitelstvo odsouhlasilo. Do městské kasy přibude 28 milionů korun.

Nový závod by měl být dokončen v roce 2016. Nabídne práci dalším pěti stům lidí, včetně vývojářů.

Desetileté výročí

Firma Mubea vstoupila  na prostějovskou scénu před 10 lety. 9.11.2004 koupila od města za 31 milionů pozemky, na kterých vybudovala výrobu a v roce 2006  zaměstnala prvních pět set lidí. Dnes jich zde pracuje 932.

Součástí strategie firmy je i péče o zaměstnance. Dotuje učňovské středisko, spolupracuje se středními i vysokými školami, jejichž absolventy rovněž zaměstnává.

V rámci výstavby nového provozu hodlá vybudovat i vývojové centrum, pro které bude pracovat pět desítek odborníků.

Mubea dlouhodobě zajišťuje výrobu dílů pro automobilový průmysl, spolupracuje se značkami jako BMW či Audi. Jen prostějovský závod vyrobil v loňském roce 7 milionů stabilizátorů a 13 milionů pružin.

Po spuštění nového provozu  se prostějovský závod stane největším střediskem formy Mubea na světě. (ber)

 

Poslat nový komentář