Do Muzea a galerie se invalidé i nadále nedostanou

Do Muzea a galerie se invalidé i nadále nedostanou
ilustrační foto

 

Jednání pondělního zastupitelstvo města Prostějova se mimo jiné dotklo i stavu budovy staré radnice. Podle některých zastupitelů jí město nevěnuje dostatečnou pozornost, což se projevuje špatnou údržbou. Problém zde mají i invalidé.

„Nesouhlasím s tím, že bychom se o budovu nestarali. Za poslední roky jsme do ní investovali kolem 15 milionů korun, zejména do oprav střechy, elektroinstalace a podobně", informoval zastupitele vedoucí odboru rozvoje a investic Antonín Zajíček.

Mnohem horší zprávu měli radní pro invalidní zájemce o návštěvu Muzea a Galerie. „Není možné, abychom zde vybudovali výtah pro invalidní občany. Neumožní nám to záporný postoj památkářů,“ vysvětlil náměstek primátora Zdeněk Fišer. (ber)

Komentáře

tak opět se hodí památkáři když se něco nedaří... záměr zbudovat výtah ale ztroskotal na záporném stanovisku arcibiskupsví, které valstní sousední budovu, do které by se muselo zasahovat.... a je to víceméně práce neschopného bývalého ředitele, ketrý svým arogantním chováním toto zavinil. 

 a pokud vím tak město se tedy zrovna nepřethlo, aby něco vyjednalo

Poslat nový komentář