Ztratíte něco? Nalezené věci musí město skladovat tři roky!

Ztratíte něco? Nalezené věci musí město skladovat tři roky!
ilustrační foto internet

 

V souvislosti s platností nového občanského zákoníku schválila rada města Prostějova novou směrnici týkající se ztrát a nálezů. Podle ní musí město nalezené věci skladovat déle a zveřejňovat jejich seznamy.

„Podle nového občanského zákoníku se prodloužila lhůta pro přejití nalezených či opuštěných věcí do vlastnictví obce ze šesti měsíců na tři roky. Byla rovněž stanovena povinnost zveřejňovat jednotlivé nálezy,“ uvedla náměstkyně primátora Alena Rašková, podle které město zveřejňuje nálezy na svých internetových stránkách, na adrese http://www.mestopv.cz/cz/obcan/magistrat/ztraty-nalezy/ a nově také na úřední desce, jak elektronické na www.prostejov.eu, tak fyzické na Školní ulici.

Nová směrnice rovněž stanoví místa uschování věcí. „Vedle trezoru a skříně na oddělení informační služby magistrátu jsou to skladové prostory – garáže ve dvorním traktu Křížkovského ulice číslo 7. Pro město to znamená další nárůst administrativy a nákladů. „Naši zákonodárci opět naložili na bedra obcí finanční zátěž, kterou ale nijak nekompenzují,“ nechal se slyšet nespokojený primátor Miroslav Pišťák. (ber)

Poslat nový komentář