Do pěší zóny na náměstí vjede přes sto aut denně

Do pěší zóny na náměstí vjede přes sto aut denně
ilustrační foto ber

Kontroly oprávněnosti vjezdu vozidel do pěší zóny na náměstí TGM v Prostějově provádí pravidelně městští strážníci. Do pěší zóny mohou vjíždět cyklisté, vozidla dopravní obsluhy, vozidla svateb a ostatní vozidla na povolení magistrátu města.

„V současné době organizace dopravy vyhovuje požadavkům. Za období od 1. 9. do 30. 11. 2015 jsme zjistili v jedenadvaceti případech porušení dopravního značení „ Pěší zóna“ s tím, že dvanáct přestupků bylo řešeno blokově a devět domluvou. Do pěší zóny vjede oprávněně průměrně asi sto deset vozidel denně,“ uvedl ředitel strážníků Jan Nagy a doplnil, že namátkově i cíleně se zde provádějí dopravně bezpečnostní akce zaměřené právě na vjezd do lokality. Jen mizivé procento sem vjíždí neoprávněně.

V celé pěší zóně platí zákaz stání a vozidla zde mohou pouze zastavit za účelem nastoupení, vystoupení osob, naložení, složení nákladu. Strážníci provedli i kontrolu dopravního značení. „Značky jsou umístěny přehledně a všechny jsou platné. Strážníci budou provádět kontroly na dodržování pravidel pěší zóny častěji,“ uzavřel Nagy. (ber)

Komentáře

Hlavně je potřeba vědět, že vozidla když vyjíždějí ze zóny, tak dávají přednost všem vozidlům a to platí i pro MP.

Poslat nový komentář