Na kuželně se začne pracovat každým dnem!

Na kuželně se začne pracovat každým dnem!
ilustrační foto
Další fotky: 
Na kuželně se začne pracovat každým dnem!

 

Vítězem zadávacího řízení na výběr dodavatele stavby „Revitalizace náměstí T. G. Masaryka – kuželna“ se v srpnu stala společnosti Skanska. Práce, které měly být zahájeny po Hanáckých slavnostech, ale dosud nezačaly. Revitalizace by ale podle magistrátu měla začít každým dnem.

"Dnes vyprší termín pro odvolání neúspěšných uchazečů. Pokud vše proběhne bez problémů, podepíše město v nejbližších dnech smlouvu s vítězem výběrového řízení a může se začít pracovat," sdělila v úterý redakci mluvčí magistrátu Jana Gáborová.

Předpokládaná hodnota zakázky činila 25 milionů korun, Skanska nabídla cenu 19,5 milionů korun. Projekt řeší komplexní revitalizaci středové části náměstí T. G. Masaryka. Mezi stěžejní stavební práce patří rekonstrukce zádlažby se souvisejícími terénními úpravami a odvodněním. Realizací projektu dojde k nárůstu zpevněných ploch a tímto k významnému zkapacitnění pro pořádané akce. "Zelené plochy budou opatřeny novou závlahou, zeleným travnatým kobercem s doplněním nových stromů a prvků zeleně. Řešené prostranství bude vybaveno modernějším a jednotným mobiliářem – lavičkami, koši na odpadky, stojany na kola a pítkem. Součástí projektu je také rekonstrukce osvětlení," vysvětlil už dříve náměstek primátora Zdeněk Fišer. (ber)

Poslat nový komentář