Chcete pomoci při potravinové sbírce? Můžete být dobrovolníkem nebo darovat nákup!

Chcete pomoci při potravinové sbírce? Můžete být dobrovolníkem nebo darovat nákup!
ilustrační foto ber. nps
Další fotky: 
Chcete pomoci při potravinové sbírce? Můžete být dobrovolníkem nebo darovat nákup!

Již za necelý měsíc – 21. 11. 2015 – se v obchodech po celé zemi opět objeví dobrovolníci v typických modrých zástěrách se znakem košíku, kteří budou pomáhat při Národní potravinové sbírce. Charitativní akce, za kterou stojí nevládní platforma Byznys pro společnost, si klade za cíl pomoci lidem postiženým chudobou.

Tato sbírka proběhne po celé České republice ve více než 160 prodejnách obchodních řetězců Tesco, Kaufland, Penny Market, Globus a Alberta ve všech prodejnách. Stejně jako minulý rok zde bude možnost koupit a darovat trvanlivé potraviny na pomoc lidem v nouzi v charitativních zařízení daného kraje. Sbírka spolu s projektem Potraviny pomáhají upozorňuje na nedostatek potravin mezi některými skupinami obyvatel, jako jsou senioři, matky s dětmi nebo rodiny v tísni a umožňuje projevit solidaritu a pomoc konkrétním a adresným způsobem. Loňský ročník překonal veškerá očekávání, lidé a firmy během jediné nákupní soboty darovali 173 tun jídla.

Velký díl práce již tradičně odvádějí právě dobrovolníci – lidé, kteří v konkrétních obchodech ve svém městě pomáhají s tříděním darovaných potravin a radí nakupujícím, jak se do Národní potravinové sbírky zapojit.

Chcete se k dobrovolníkům letos přidat i vy? Je to jednoduché, stačí, když si vyberete region a vyplníte přihlášku online: http://potravinypomahaji.cz/registrace-dobrovolniku/. (ber)

Poslat nový komentář