Americký konvoj bude nocovat ve Vyškově, projede nad Prostějovem

Americký konvoj bude nocovat ve Vyškově, projede nad Prostějovem
ilustrační foto internet

 

Jedna ze tří kolon amerických vojáků, která pojede z cvičení z Polska do Německa přes Českou republiku, bude nocovat ve Vyškově. Souhlas s přesunem vojenského konvoje přes české území, který se uskuteční na přelomu března a dubna, vydala v pondělí vláda. V současnosti se upřesňují jednotlivé detaily. Na trase přesunů budou s ohledem na plynulost v maximální možné míře využity dálnice.

„Předpoklad je, že kolony překročí hranice na třech místech – v Bohumíně, Náchodě a Harrachově, a to 29. března. Všechny kolony se budou přesunovat po pozemních komunikacích za doprovodu české Vojenské policie," sdělila Jana Růžičková, tisková mluvčí Generálního štábu Armády ČR. První ze tří konvojů bude směřovat z Ostravy do Vyškova, kde američtí vojáci v areálu Vojenské akademie – Velitelství výcviku přenocují. Druhá kolona pojede po trase z Náchoda do Pardubic, kde přenocuje v areálu 14. pluku logistické podpory. Třetí kolona, překročí hranice v Harrachově, a na noc se zastaví v Liberci v kasárnách 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany. V pondělí 30. března budou pokračovat z uvedených posádek do Prahy, kde se všichni shromáždí v areálu kasáren v Praze-Ruzyni. Prahu kolona US ARMY opustí ve středu 1. dubna. Po ose přesunu Praha – Plzeň – Rozvadov bude pokračovat do Německa, do své domovské posádky Rose Barracks ve Vilsecku. Podle ministra obrany Martina Stropnického se přes Česko vydá více jak pět set příslušníků americké armády a sto osmnáct vozidel. (Zdroj Deník)

Komentáře

Moji rodiče nemávali wermachtu, já jsem nemával Rusům, takže pane ANONYME mluvte za sebe a sevent. svoji rodinu.

Pokud mne paměť neklame, tak nás CCCP vykořisťoval ekonomicky od roku 1948 až do roku 1989.

Navíc v roce 1968 nás CCCP okupoval vojensky  až do roku 1989.

O USA takového nic nevím.........

To jsou jasná fakta.

Z leva Amík z prava Rus, za co panebože za co. A budeme mávat mávali jsme na vermacht mávali jsme rusům a včil budeme mávat američanům.............no a pak asi číně nebo IS?

Poslat nový komentář