Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Americký konvoj bude nocovat ve Vyškově, projede nad Prostějovem

Americký konvoj bude nocovat ve Vyškově, projede nad Prostějovem
ilustrační foto internet

 

Jedna ze tří kolon amerických vojáků, která pojede z cvičení z Polska do Německa přes Českou republiku, bude nocovat ve Vyškově. Souhlas s přesunem vojenského konvoje přes české území, který se uskuteční na přelomu března a dubna, vydala v pondělí vláda. V současnosti se upřesňují jednotlivé detaily. Na trase přesunů budou s ohledem na plynulost v maximální možné míře využity dálnice.

„Předpoklad je, že kolony překročí hranice na třech místech – v Bohumíně, Náchodě a Harrachově, a to 29. března. Všechny kolony se budou přesunovat po pozemních komunikacích za doprovodu české Vojenské policie," sdělila Jana Růžičková, tisková mluvčí Generálního štábu Armády ČR. První ze tří konvojů bude směřovat z Ostravy do Vyškova, kde američtí vojáci v areálu Vojenské akademie – Velitelství výcviku přenocují. Druhá kolona pojede po trase z Náchoda do Pardubic, kde přenocuje v areálu 14. pluku logistické podpory. Třetí kolona, překročí hranice v Harrachově, a na noc se zastaví v Liberci v kasárnách 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany. V pondělí 30. března budou pokračovat z uvedených posádek do Prahy, kde se všichni shromáždí v areálu kasáren v Praze-Ruzyni. Prahu kolona US ARMY opustí ve středu 1. dubna. Po ose přesunu Praha – Plzeň – Rozvadov bude pokračovat do Německa, do své domovské posádky Rose Barracks ve Vilsecku. Podle ministra obrany Martina Stropnického se přes Česko vydá více jak pět set příslušníků americké armády a sto osmnáct vozidel. (Zdroj Deník)

Komentáře

Moji rodiče nemávali wermachtu, já jsem nemával Rusům, takže pane ANONYME mluvte za sebe a sevent. svoji rodinu.

Pokud mne paměť neklame, tak nás CCCP vykořisťoval ekonomicky od roku 1948 až do roku 1989.

Navíc v roce 1968 nás CCCP okupoval vojensky  až do roku 1989.

O USA takového nic nevím.........

To jsou jasná fakta.

Z leva Amík z prava Rus, za co panebože za co. A budeme mávat mávali jsme na vermacht mávali jsme rusům a včil budeme mávat američanům.............no a pak asi číně nebo IS?

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style