Zítra si nechte bezplatně vyšetřit ledviny!

Zítra si nechte bezplatně vyšetřit ledviny!
ilustrační foto nemocnice.pv

 

Druhý březnový čtvrtek bude v Nemocnici Prostějov i letos patřit Světovému dni ledvin. Nefrologická ambulance ve čtrvtek 13. března nabídne bezplatná preventivní vyšetření, na jejichž základě lékaři posoudí riziko onemocnění ledvin. Akce bude probíhat od 6.30 do 14.00, vstup do ambulance je z pavilonu dětského oddělení (zleva od polikliniky).

Ledviny nebolí a často na sebe neupozorňují, i když mohou být někdy i závažně poškozeny. „Včasný záchyt ledvinného onemocnění umožňuje zahájit potřebnou léčbu, a tak mnohdy i předejít nevratnému selhání ledvin,“ vysvětluje primářka hemodialyzačního oddělení Nemocnice Prostějov MUDr. Eva Rozmánková s tím, že čísla spojená s chronickým postižením ledvin jsou skutečně hrozivá – podle mezinárodních údajů trpí každý desátý občan vyspělých zemí chronickým onemocněním ledvin, o kterém většinou nemá tušení.

 „Všem zájemcům proto zdarma nabídneme vyšetření, na jehož základě posoudíme riziko onemocnění ledvin - například vyšetřením moče a změření krevního tlaku,“ uvedla primářka MUDr. Eva Rozmánková s tím, že výsledek sdělí pacientům přímo na místě. „Dále všem poradíme, jak předcházet zdravotním problémům a případné zdravotní potíže bude možno konzultovat přímo s lékaři,“ dodala primářka.

Světový den ledvin vyhlásila Mezinárodní federace nadací pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost. Cílem světového dne je zvýšit informovanost veřejnosti o nemocech ledvin, o možnostech jejich včasné léčby, diagnostice, ale i o prevenci. Světový den ledvin spadá vždy na druhý čtvrtek v březnu, letos tedy na 13. března. 

Zdroj: Nemocnice Prostějov

Poslat nový komentář