Nový ultrazvuk umožňuje kvalitní vyšetření pacientů s nadváhou

Nový ultrazvuk umožňuje kvalitní vyšetření pacientů s nadváhou
ilustrační foto nemocnice.pv

 

Kvalitnější a rychlejší vyšetření poskytuje od poloviny března radiodiagnostické oddělení prostějovské nemocnice. Zdravotnické zařízení totiž pro centrální příjem a screeningové mamografické centrum zakoupilo za 1,5 milionu korun ultrazvukový přístroj, který denně vyšetří několik desítek lidí, od kojenců po seniory. Umožní i vyšetření u pacientů s nadváhou.

Ultrazvuk umožní lékařům provádět celé spektrum vyšetření. „Přístroj slouží k vyšetření břicha, malé pánve, štítné žlázy, prsů, varlat, kůže, svalových a vazivových struktur, kloubů, cév krku, horních a dolních končetin,“ říká lékařka Lucie Krpcová.

Ultrazvuk je vybaven třemi multifrekvenčními sondami, takže umožňuje vysoce kvalitní zobrazení vyšetřovaného orgánu, tkáně, cévy nebo žíly v mnohem vyšší rozlišovací kvalitě, což umožňuje i přesnější diagnózu. Přístroj je mimořádný zejména díky speciálnímu softwaru, který dokáže zvýraznit ohraničení zdravé a patologické tkáně při zpracování obrazu a rovněž umožňuje variabilně měnit kvalitu a parametry zobrazení dle vyšetřovaných oblastí. Špičková kvalita obrazu umožní kvalitně vyšetřit i pacienty s nadváhou, u kterých byla dosud diagnostika problematičtější.

Přístroj navíc nově ukládá data na vestavěný harddisk. Jeho nespornou výhodou je rovněž možnost snadné archivace vyšetření, ať už formou přímého tisku, napojením na počítačovou síť, vypálením dat či připojením USB periferie. Všechny snímky putují rovnou do elektronického archivu. „My je pak můžeme snadno poslat operatérovi či rentgenologovi z úplně jiné nemocnice, který má pacientku na starosti,“ vysvětlila  Krpcová. (red)

Poslat nový komentář