Díky 4D ultrazvuku si mohou rodiče prohlédnout tvář svého nenarozeného miminka

Díky 4D ultrazvuku si mohou rodiče prohlédnout tvář svého nenarozeného miminka
foto Nemocnice Prostějov

 

Díky novému ultrazvuku, který uvedli v těchto dnech do provozu v Nemocnici Prostějov, se mohou maminky podívat do tváře svého ještě nenarozeného miminka. Plně digitální ultrazvukový systém v hodnotě 1,2 miliónu korun nabízí excelentní kvalitu obrazu a rodiče mají možnost si fotografie plodu, včetně záznamu z ultrazvukového vyšetření, zakoupit a mít tak celoživotní památku na těhotenství.

Zatímco starší typ přístroje nabízel maminkám sice plastickou fotografii miminka, tak obraz byl statický a nebylo možné pozorovat reálný pohyb. Nový 4D ultrazvuk nabízí velký prožitek nejen maminkám, ale i tatínkům. „Obraz je tak dokonalý, že lze vidět, jak se miminko usmívá. Rodiče tak mohou s ještě nenarozeným potomkem navázat velmi silný vztah,“ vysvětluje primář gynekologicko-porodního oddělení MUDr. Aleš Nevrla. Díky technologii 4D ultrazvuku lze dítě sledovat v reálném čase a záleží tedy už na něm samotném, co bude ochotno ukázat. Rodiče mohou pozorovat, jak se dítě v bříšku vrtí, mohou si prohlédnout detaily končetin i obličeje.

Maminky si na ultrazvukové vyšetření přinesou záznamové zařízení, jako například USB disk, na které jim data zdravotníci přenesou. Tato nadstandardní služba vyjde rodiče na 500 korun. Nejoptimálnější období pro zobrazení miminka je mezi 22. a 28. týdnem těhotenství.

Nemocnice Prostějov se díky kvalitním službám porodnicko-gynekologického oddělení dlouhodobě pyšní titulem Baby friendly hospital - nemocnice přátelská k dětem. Rodičkám nabízí tři samostatné, klimatizované porodní boxy se sociálním zázemím. Součástí vybavení je také porodní vana a velká pohodlná polohovatelná porodní lůžka. Rodička může využít přítomnost blízké osoby po celou dobu porodu zcela zdarma, nemocnice Středomoravské nemocniční byly mezi prvními nemocnicemi v zemi, které se rozhodly poplatek za přítomnost blízké osoby u porodu úplně zrušit. 

 

Poslat nový komentář