Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Nemocnice nabízí vyšetření vzorků novým systémem

Nemocnice nabízí vyšetření vzorků novým systémem
foto Nemocnice Prostějov

Lékaři, kteří si pro své pacienty nechávají zhotovit analýzu chemických, biochemických a biologických vzorků, mohou nově nabídnout nejpřesnější metody analýzy. V rámci modernizace zakoupilo oddělení laboratorní medicíny nový ultramoderní analytický systém, který měří i látky vyskytující se v biologickém materiálu v tak nízké koncentraci, že by je nebylo možné jinými metodami určit.

Analytický systém je založený na kombinaci kapalinové chromatografie a hmotnostní detekce a jeho pořízení vyšlo na 4,5 miliónu korun.
„Denně na novém přístroji provedeme desítky vyšetření. Můžeme nyní například měřit hladiny antibiotik i jiných léčiv, které se vyskytují ve velmi nízké koncentraci,“ vysvětluje hlavní přínos analytického systému přednosta Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční David Stejskal.
Nový systém umožňuje maximálně rychlou vysokoúčinnou kapalinovou chromatografii s hmotnostní detekcí. Zdravotníci tak získávají široké možnosti přesných analýz různého typu. Kapalinová chromatografie v rámci systému zajišťuje separaci analyzovaných látek, hmotnostní spektrometrie pak umožňuje tyto separované látky detekovat.
„Hlavními výhodami této metody jsou flexibilita a univerzálnost, výborná citlivost, malá spotřeba vzorku a především rychlost prováděných analýz,“ říká pracovnice Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční Barbora Agatha Halouzková s tím, že moderní systém umožňuje analýzu chemických, biochemických a biologických vzorků z různých odvětví - od průmyslu až po medicínu. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style