Nemocnice nabízí cvičení a přednášky pro těhotné

Nemocnice nabízí cvičení a přednášky pro těhotné
ilustrační foto iprostejov.cz

Těhotenství znamená pro organismus ženy velkou změnu. Vzhledem k porodu, který má před sebou i k náročným měsícům po něm, je dobré udržet si dobrou fyzickou a psychickou kondici. K tomu může pomoci i speciální cvičení určené těhotným ženám. Prostějovská porodnice pořádá již mnoho let kurzy cvičení pro těhotné, které pomáhá budoucím maminkám v posílení svalových skupin zatížených v těhotenství i při porodu, v nácviku relaxace. 

Cvičení probíhá v rehabilitační části Nemocnice Prostějov každé pondělí a pátek od 12 – 13 hodin. Kurzy vedou zkušené porodní asistentky našeho porodního oddělení, které absolvovaly speciální kurz. Cvičení je zaměřeno na posilování všech skupin svalů /pánevního dna, břišních, hýžďových, zádových…/, na protahovací cviky, dechová cvičení, cvičení na míči a relaxaci. Další cviky se zaměřují na prevenci vzniku křečových žil a hemoroidů a na prevenci deformace nožní klenby. Snažíme se podpořit peristaltiku střev – zabránit vzniku zácpy. „A nezapomínáme ani na cviky snižující bolesti zad, jimiž v tomto období mnoho žen trpí. Procvičováním pánevního dna zase preventivně předcházíme močové inkontinenci po porodu,“ uvedla vrchní sestra Věra Tisoňová.

Cviky mohou využít maminky i po porodu. Pomohou jim k rychlejšímu návratu ke své původní postavě a fyzické kondici. Po celou dobu těhotenství i v době šestinedělí a kojení by mělo platit, že cvičíme jen do příjemného pocitu protažení, tělo by nemělo po cvičení ani při něm bolet.

Před zahájením cvičení je nutné, aby se nastávající maminka poradila se svým ošetřujícím gynekologem o vhodnosti cvičení. Ten potvrdí možnost cvičení v těhotenské průkazce. Pak už stačí nastávajícím maminkám pohodlný cvičební úbor, 40,-Kč (to je cena 1 hodiny), pití a dobrá nálada. (red)

Poslat nový komentář