Nechejte si zdarma vyšetřit znaménka!

Nechejte si zdarma vyšetřit znaménka!
ilustrační foto Nemocnice Prostějov

U příležitosti Evropského dne melanomu pořádá Nemocnice Prostějov 2. května osvětovou a preventivní akci zaměřenou na ochranu před sluncem a prevenci vzniku melanomu. Kromě samotných vyšetření a výkladu ohledně melanomu, nabídnou zdravotníci návštěvníkům navíc také prohlídku kožních ambulancí a slevy na přípravky k prevenci vzniku melanomu.

Melanom, tedy jeden z typů rakoviny kůže, je jedním z nejčastějších zhoubných nádorů, který v Česku ročně způsobí zhruba 300 úmrtí. Lze jej přitom velmi snadno a spolehlivě odhalit a v počátečních fázích i vysoce úspěšně léčit. Zásadní je ale prevence a včasná diagnostika.

„Při včasném odhalení melanomu bývá léčba úspěšná. Lidé ale často tuto problematiku podceňují. Cílem akce je upozornit na melanom a naučit návštěvníky sledovat svá mateřská znaménka,“ říká Iveta Krsková, úseková sestra kožního oddělení Nemocnice Prostějov s tím, že každý zájemce může v rámci dne prevence melanomu přijít a nechat si vyšetřit pigmentová znaménka zdarma. Vyšetření je přitom zcela bezbolestné a trvá jen několik minut.

Akce proběhne v kožní ambulanci Nemocnice Prostějov, a to v pondělí 2. května dopoledne od 8 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 14 hodin. (red)

Poslat nový komentář