Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Porodnice Nemocnice Prostějov dostala dárečky pro nedonošené děti

Porodnice Nemocnice Prostějov dostala dárečky pro nedonošené děti
foto Nemocnice Prostějov

Ručně pletené čepičky, ponožky, nové zavinovačky i hračky pro nejmenší miminka dostalo v těchto dnech novorozenecké oddělení Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Dárky jsou určeny především předčasně narozeným dětem, kterých je v prostějovské nemocnici hospitalizováno ročně průměrně 35. Kolekci dárků věnovalo novorozeneckému oddělení občanské sdružení Nedoklubko, které podporuje právě předčasně narozené děti a jejich rodiny.

„Za nedonošená se obecně označují miminka, která se narodí před 37. týdnem těhotenství a mají nízkou porodní hmotnost do 2,5 kilogramu. Tyto děti jsou mimořádně drobné a citlivé například na prochladnutí, proto musejí být umístěny v inkubátorech, které jim zajišťují termoregulaci,“ vysvětluje vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Prostějov  Jana Dočkalová.

Na péči o nedonošené děti je přitom Nemocnice Prostějov připravena a speciálně vybavena například trojicí specifických oxymetrů sledujících hladinu kyslíku v krvi nebo třemi moderními inkubátory. K útulnějšímu prostředí pak nedonošeným dětem nově pomohou i hračky a doplňky, které vyrobili dobrovolníci spolupracující s občanským sdružením Nedoklubko.

„Od sdružení Nedoklubko jsme dostali deky, ručně pletené čepičky i ponožky, které velikostí odpovídají potřebám nedonošených miminek a zajistí jim teplo i pohodlí v prvních dnech života. Máme tady ale i několik textilních hraček, které děti jistě také ocení,“ uzavírá Dočkalová s tím, že spolupráce se sdružením Nedoklubko probíhá v Nemocnici Prostějov již dlouhodobě. (red)

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style