Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Prostějovská nemocnice nabízí operaci hemoroidů šetrnou metodou

Prostějovská nemocnice nabízí operaci hemoroidů šetrnou metodou
foto Nemocnice Prostějov

Takzvaná operace metodou THD využívá dokonalé lokalizace příčiny hemoroidů ultrazvukovou sondou. Ve srovnání s dosavadními metodami je podstatně méně bolestivá a současně výrazně spolehlivější ve svém léčebném efektu. Pacienti mohou být navíc po zákroku brzy propuštěni do domácího léčení a již třetí nebo čtvrtý den po operaci se vracejí ke každodenním aktivitám. Nadstandardní ošetření se provádí v bezpečném prostředí operačního sálu v celkové anestezii. Pooperační bolest je většinou minimální, a pokud to je opravdu nezbytné, stačí pacientovi běžná analgetika v tabletové formě.

„Velkou výhodou tohoto ošetření je, že se neodstraňuje žádná tkáň konečníku, a tudíž odpadá bolestivé hojení ran. Prakticky jsou eliminována rizika spojená s ostatními typy operací hemoroidů,“ vysvětluje hlavní výhody lékař Petr Špička s tím, že metodu lze použít prakticky u každého pacienta s hemoroidálním onemocněním.

Ačkoliv hemoroidy ještě patří mezi „společenská tabu“, jedná se o problém hojně rozšířený. V populaci starší 50 let trpí hemoroidy více než polovina populace. Lidé se obvykle s těmito potížemi naučí žít, a tudíž lékaře vyhledávají teprve v případě alarmujících příznaků, jako je např. krvácení, často i masivní.

„Mnoho lidí si onemocnění raději vůbec nepřipouští a tyto příznaky přehlíží, často také ze strachu z bolestivého ošetření. To je ale velmi riskantní. Hemoroidy mohou být často jedním z prvních varovných příznaků závažného onemocnění konečníku a tlustého střeva, nádory nevyjímaje,“varuje Špička s tím, že v případě potíží se mohou pacienti obrátit také na moderně zařízenou proktologickou ambulanci Nemocnice Prostějov, která disponuje nejnovější video-technologií s možností fotodokumentace. Nemocnice nabízí také neoperační metody ošetření hemoroidů, například přístrojem Hemoron, Baronovou metodou a podobně. Ročně zdravotníci ošetří kolem jedné až dvou stovek pacientů a operují okolo 60 pacientů s pokročilým stupněm hemoroidálního onemocnění. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style