Nemocnice Prostějov pořádá Den ledvin

Nemocnice Prostějov pořádá Den ledvin
ilustrační foto nemocnice Prostějov

Bezplatné měření krevního tlaku, stanovení kladiny cukru a tuku v těle nebo vyšetření moči mohou v průběhu března zájemci absolvovat v prostějovské nemocnici. Cílem těchto vyšetření je zajištění prevence onemocnění ledvin, a to v rámci Světového dne ledvin. Kromě bezplatných vyšetření nemocnice nabízí v rámci Dne ledvin také konzultace, prezentace a prodej urologických přípravků či potravinových doplňků a ve vybraných zařízeních i prohlídku oddělení.

Smyslem Dne ledvin je prevence vzniku onemocnění ledvin, případně jejich včasný záchyt. Pokud mají lidé jakékoliv podezření na onemocnění ledvin, například mají nezvykle zbarvenou či zpěněnou moč, močí málo nebo naopak velmi často, mají problémy se zadržováním tekutin v těle nebo bolest v bederní oblasti, ať se určitě přijdou nechat prohlédnout v pátek 17. března. Od 7 do 12 hodin budou moci zájemci v nefrologické ambulanci prostějovské nemocnice absolvovat například měření BMI či krevního tlaku a využít konzultace s odborníky v daném oboru.

Světový den ledvin vyhlásila Mezinárodní federace nadací pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost. Cílem této akce je zvýšit informovanost veřejnosti o nemocech ledvin, o možnostech jejich včasné léčby, diagnostice, ale i o prevenci. (red)

Poslat nový komentář