Dlouho jsme si s Věrou povídaly. V podstatě mě, milenku, podváděl s jinou milenkou, vypráví Eva

Dlouho jsme si s Věrou povídaly. V podstatě mě, milenku, podváděl s jinou milenkou, vypráví Eva
ilustrační foto internet

Málokdo nezná proslavenou větu Miroslava Plzáka "Milostný trojúhelník funguje do doby, než jeden z úhlů přestane být tupý". Dnes přinášíme příběh ze života, jehož hrdinové jsou tři a váže je pouto, o kterém věděl jen jeden z nich. Dnes ale nastala situace, že o opravdovém stavu už ví všichni tři. Dva se smějí, třetí moc ne. A přesto právě on léta bravurně hrál svou hru. Nebudeme napínat a seznámíme vás s jedním milostným trojúhelníkem. Možná vám něco připomenou…

Jak to začalo

„Přítele jsem poznala před 18 lety. Náš vztah byl přesně určen – nežije v našem městě, léta bydlel s maminkou v rodinném domě. Tam jsem se nikdy nepodívala, údajně právě kvůli ní. Sdíleli jsme ale společnou zálibu, takže skoro každý týden přijížděl a trávil se mnou víkend,“ vzpomíná paní Eva. Přiznává, že na Bořivojovi ji od začátku imponovala jeho inteligence, znalost oboru, ve kterém pracuje, i nesporné sebevědomí. Mrzela ji jen jedna věc, nikdy ji oficiálně nepředstavil svým přátelům ani rodině. Nikdy s ní také, údajně z důvodu přemíry práce, nestrávil dovolenou.

Změna nastala před časem

„Najednou měl méně času, začal si schovávat mobil. S některými hovory odcházel pryč a komunikace určitě nevypadala, jako by mluvil s klienty. I náš milostný život hodně upadl. Na přímou otázku, zda má někoho jiného, mi řekl, že můžu být klidná, že v žádném případě jinou ženu nemá. Jenže opak byl pravdou,“ dodává paní Eva.
Nakonec jí to nedalo a z Bořivojova mobilního telefonu vytáhla číslo, na které její partner volal nejčastěji. A zavolala.

Ta druhá

Ozvala se jí paní Věra. Po chvilce hovoru měly obě dámy jasno. „Poznali se před třemi lety v lázních a od té doby jezdil za námi oběma. Častokrát jel přímo z jejich rande ke mně,“ popsala paní Eva. Obě si doplnily skládačku a odhalily tak Bořivojovu hru. Vycházela mu dost dlouho, vlastně do doby, kdy byl zřejmě přesvědčen, že je dokonalá a přestal dávat pozor.

Rozuzlení

„Dlouho jsme si s Věrou povídaly. V podstatě mě, milenku, podváděl s jinou milenkou," vysvětlila Eva.
S převelice překvapeným Bořivojem mluvila hned tentýž den: “Co ho znám, poprvé ztratil řeč. Že přijede a vše si probereme. Já už nemám co probírat. Chci, aby mi vrátil klíče od bytu a tím to končí.“
Stejného názoru je i Věra. Té ale Bořivoj nemusí vracet nic. “Už ho nechci vidět,“ projevila své zklamání.

Takové příběhy píše život. Nejsou ojedinělé a někdy se hlavnímu aktérovi či aktérce daří kličkovat i mnoho let. Nakonec ale stejně pan Osud, pobaven lidským pocitem nedotknutelnosti, otočí bokem. Některé to bolí, jiné zklame, další srazí na kolena. Stopu to zanechá ve všech. Zda si z ní vezmou poučení, je jiný příběh. (ber)

Poslat nový komentář