Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Město bude dál zajišťovat veřejně prospěšné práce

Město bude dál zajišťovat veřejně prospěšné práce
ilustrační foto

Od 1. ledna letošního roku došlo na základě novely zákona ke změně v systému výkonu veřejné služby a subjektu, který tuto službu spravuje.

Veřejnou službu bezplatně vykonávají osoby, které jsou v hmotné nouzi a osoby, které jsou vedeny v evidenci uchazečů o zaměstnání. Tato pomoc spočívá v práci pro obce a další subjekty. Pomoc spočívá v udržování čistoty ulic a veřejných prostranství, pomoc v oblasti kulturního a sportovního rozvoje a sociální péče. Až do konce loňského roku zajišťovalo výkon veřejné služby a výplaty dávek v hmotné nouzi Město Prostějov. Tím se zajistila i kontrola ze strany odboru sociálních dávek, jenž měl vyplácení dávek na starosti, tak i kontrola výkonu práce. Celá tato agenda nově přechází na Úřad práce spolu s organizací výkonu veřejné služby.

Protože Úřad práce nebyl na povinnosti vyplývající z této problematiky připraven, rozhodla Rada Města Prostějova o podepsání rámcové smlouvy s trváním do 30.6.2012, ve které se město zavázalo zajistit a zaplatit z rozpočtu pojištění osob vykonávajících veřejnou službu a také ochranné pomůcky. 

(red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style