Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Bez práce je více lidí, úřady se chystají na nápor koncem léta

Bez práce je více lidí, úřady se chystají na nápor koncem léta
ilustrační foto

Nezaměstnanost je zase o něco vyšší. V červenci se na úřadech práce v Olomouckém kraji zaregistrovalo o skoro devět set lidí více, než v předchozím měsíci. Pravý nápor ale úředníky teprve čeká, na konci prázdnin a v září se začnou hlásit absolventi a lidé, kterým skončily sezonní práce.

Stejně je tomu i v Prostějově, kde je v současnosti evidováno 5 796 nezaměstnaných. V průběhu července se v regionu podle statistik zvýšila nezaměstnanost o dvě desetiny procenta, zároveň ale přibyla volná pracovní místa.

Míra nezaměstnanosti je v prostějovském regionu 7,4 %, jsme na tom podle statistik nejlépe v celém kraji. Na konci července bylo v nabídce ÚP 229 volných míst, na jedno tak připadá zhruba 25 zájemců. Statistika je ale něco jiného, než praxe.

"Místa v nabídce jsou hodně o živnosti, nejrůznější pojišťovny, energetické společnosti, finanční poradenství. V tom ale člověk bez zkušeností v oboru nemá šanci si vydělat, mnohdy jde vyloženě o podvod," posteskla si padesátiletá Alena, která už několik let pracuje pouze na příležitostných brigádách.

Během srpna by podle odborníků měla nezaměstnanost v regionu spíše stagnovat.

Olomoucký kraj je aktuálně v republikovém žebříčku nezaměstnanosti na čtvrtém místě od konce. Horší situace je pouze v Ústeckém, Moravskoslezském a Karlovarském kraji.

(red)

 

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style