Alojzovská expedice do Baddyho království

Alojzovská expedice do Baddyho království
Foto obec Alojzov
Další fotky: 
Alojzovská expedice do Baddyho království

 

Knihovna v Alojzově, ve spolupráci s obecním úřadem, pozvala v neděli nejen děti, ale i dospělé, na výlet do okolního lesa. Horský vůdce Milan Hlaváč našel skálu, o které dosud skoro nikdo nevěděl. 

"Baddy, místní duch lesa, nebyl proti, dokonce s námi poslal svého kamaráda - kostlivce Toníčka. A tak jsme vyrazili na v pořadí již 3. expedici. Cesta byla místy plná vody, ale sluníčko nás krásně hřálo, takže jsme v dobré náladě dorazili až k cíli - ke skále s malou kamennou tvrzí a s pokladem. Tu obsadili pánové spolu s dětmi, které měly pro jistotu i krycí maskování. Přítomné dámy představovaly dobře vyzbrojené „nepřátele“. V následné bitvě bylo vystříleno velké množství munice (smrkových šišek) na obou válčících stranách", popsala bitevní situaci jedna z místních knihovnic, Hana Grulichová.

Tvrz útokům odolala, ale o poklad se stejně nakonec všichni rozdělili. ,,Tak jsme v den, kdy se slaví  svátek sv. Václava, společně strávili pěkné odpoledne‘‘ dodaly další místní knihovnice, M. Slezáková a J. Oulehlová. (red)

Poslat nový komentář