Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Policejní prezident udělil ocenění za záchranu života čtyřem prostějovským policistům!

Policejní prezident udělil ocenění za záchranu života čtyřem prostějovským policistům!
Foto PČR
Další fotky: 
Policejní prezident udělil ocenění za záchranu života čtyřem prostějovským policistům!

 

Ve středu ocenil policejní prezident Tomáš Tuhý kriminalistu z Mělníku, dva policisty z obvodního oddělení z Prostějova a dva dopravní policisty taktéž z Prostějova. Všech pět mužů si domů odneslo medaili medaile Za statečnost. 

Prostějovští okrskáři Michal Mrázek a Dalibor Peterka v červnu letošního roku bez ohledu na ohrožení vlastního života vynesli zraněného muže z hořícího domu ve Smržicích. Muži následně poskytli první pomoc a přivolali rychlou záchrannou službu.

Další dva prostějovští policisté, tentokrát z dopravního inspektorátu, Jan Dobeš a Martin Jeneš v květnu letošního roku zachránili život ženy, která havarovala s vozem mezi Bohuslavicemi a Krakovcem. „Žena vlivem nárazu vozidla do stromu utrpěla mnohočetná zranění včetně deformování končetin. Vozidlo začalo hořet a tak co nejdříve policisté řidičku přemístili do bezpečného prostoru a poskytli ji první pomoc. Svým rychlým a profesionálním jednáním řidičce zachránili život,“ uvedla Ivana Nguyenová z tiskového odboru policejního prezidia.

Pátým oceněným je mělnický kriminalista Jiří Vild. V březnu letošního roku přispěl k záchraně dusícího se muže, který nemohl dýchat vlivem cévní mozkové příhody. Policista uvolněním dýchacích cest a zavoláním na tísňovou linku 112 muži jednoznačně zachránil život.

„Ocenění policisté riskovali svůj vlastní život, aby mohli zachránit život druhých lidí. Těmito skutky naplnili motto "Pomáhat a chránit",“ dodala mluvčí. (ber)

Komentáře

Zasluzna prace, panove si vsak meli ponechat energii na slusnejsiho cloveka. V tomto pripade mel zasahovat socialni odbor!

Taktéž se připojuji ke gratulaci a hlavně, ať si udrží charakter ... těchto vzorů v Prostějově moc není. Snad budou přibývat

Také blahopřeji. Všechno jsou to mladí kluci, tak ať jim to nadšení a elán a dobré srdce vydrží :) 

Pěkné a záslužné, máme spoustu dobrých pocistů a tito určitě patří mezi ně. Blahopřeji jim k získanému ocenění a držím našim policistům palce do další jejich nelehké práci. J.Stary jun Prostějov

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style