Děkujeme, že třídíte odpady, zní z radnice

Děkujeme, že třídíte odpady, zní z radnice
ilustrační foto MMP

Tento týden byli v Olomouci oceněni zástupci nejlepších měst a obcí Olomouckého kraje v třídění odpadů za rok 2015. V jedenáctém ročníku tradiční soutěže s názvem O KERAMICKOU POPELNICI byly vyhodnoceny celkem čtyři kategorie podle velikosti obcí a měst. Prostějov získal v rámci soutěže o Keramickou popelnici třetí místo v Olomouckém kraji.

„Poskočili jsme o jedno místo oproti roku 2014, tedy na třetí místo a získali desetitisícovou prémii, plus pamětní strom, který v Prostějově zasadíme. Největší zásluhu na tomto ocenění mají sami občané, že tak kvalitně v současné době třídí. Za to jim patří dík,“ uvedl k ocenění náměstek primátorky Jiří Pospíšil. Jeho slova doplnila Pavla Bendová ze společnosti EKO-KOM, a.s.: "Oceněná města a obce jsou tahouny Olomouckého kraje, který patří v třídění odpadů mezi nejlepší regiony v České republice. V roce 2015 vytřídil jeden občan kraje v průměru 45,9 kilogramů plastů, papíru, skla a nápojového kartónu. To řadí region na druhé místo v pomyslném srovnání všech krajů v České republice. V třídění papírů patří Olomoucký kraj dokonce na první místo. Každý občan kraje v minulém roce průměrně vytřídil 21,9 kilogramů papíru".

SOUTĚŽ O KERAMICKOU POPELNICI hodnotí množství vytříděného odpadu na jednoho občana za dané období v jednotlivých tříděných komoditách tj. papír, plast a sklo. Dalším kritériem je např. sběr nápojového kartonu, sběr kovů a sběr čirého skla. Hodnocena je také tzv. hustota sběrné sítě – tedy počet obyvatel na jedno sběrné hnízdo, či podíl výtěžnosti tříděného sběru na celkové výtěžnosti komunálních odpadů, to je účinnost tříděného sběru. (red)

 

Poslat nový komentář