Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Maminky, naočkujte se dcery. Vakcína téměř zdarma!

Maminky, naočkujte se dcery. Vakcína téměř zdarma!
ilustrační foto internet

 

Možnost naočkovat se proti rakovině děložního čípku téměř zdarma mají právě teď dívky v celém Olomouckém kraji. Všeobecná zdravotní pojišťovna nabízí vakcíny za pět a půl tisíce za necelé dvě stovky. Akce se vztahuje na dívky narozené od 1. ledna 1997 do 31. března 1998.

Očkování provádějí praktičtí lékaři a gynekologové. Vakcínu lze koupit u lékaře, nebo v lékárně na recept. "Prodejní cena za třídávkové očkovací schéma je 5 553 korun, pro vybranou skupinu populace za 2 884 korun. VZP přispívá 2 700 korun, vakcína by měla stát 180 korun," konstatoval mluvčí VZP pojišťovny Oldřich Tichý. Podle jeho slov je nejvhodnější očkování mezi 13 a 14 rokem.

HPV viry, které rakovinu děložního hrdla způsobují, v České republice ročně zabijí 400 žen. Rakovina děložního hrdla je po rakovině prsu celosvětově druhou nejčastější rakovinou u žen. (red)

Komentáře

Tato vakcína je v některých odborných kruzích považována za více nebezpečnou než riziko vzniku rakoviny. Viz. odborná literatura RNDr. Anny Strunecké a videa na youtube MUDr. Elekové. Je to hodně na zvážení především rodičů dívek. Dobrá informovanost je nutností. Jana Jarolímková

A proč je to nebezpečné a zabíjí to? Protože se nikdo nestará o své zdraví a rozhodne se věřit radši nějaké vakcíně :/ žijte zdravě, nestřídejte partnery a vakcína nebude třeba :) stejně není 100% proti všem virům, které mohou rakovinu čípku způsobit :)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style