Protihluková zeď v Okružní se bude rekonstruovat již letos

Protihluková zeď v Okružní se bude rekonstruovat již letos
ilustrační foto

Stávající stěna vyžaduje rekonstrukci z důvodu zlepšení její protihlukové funkce s ohledem na ochranu přilehlých objektů bytové zástavby v Okružní ulici v Prostějově. Ředitelství silnic a dálnic do ní investuje 24 milionů. Podle ředitele Martina Smolky začnou práce letos na jaře.

"Bude se jednat o úpravu stávající zdi v souladu s projektovou dokumentací," uvedl už před časem Martin Smolka z ŘSD Olomouc. Navržená zeď má podle jeho slov délku cca 428 metrů a výšku 8 metrů. Do výšky šesti metrů bude provedena železobetonovými plošnými dílci, jejichž pohltivost zabezpečí vrstva dřevocementového absorberu. Horní část bude tvořena čirými polykarbonátovými deskami. 

"Oprava bude provedena v letošním roce. Smlouva se zhotovitelem je podepsaná. Práce budou zahájeny po konci zimního období, konkrétní termín ještě neznáme," sdělil dnes redakci Smolka.

Doba výstavby je naplánována na 3 měsíce. (ber) 

 

Komentáře

To jsem zvědavý, jestli výška 6 metrů pomůže proti hluku nejvyšším patrům.Pokud ne,pak je to vše zbytečné, protože hluk je opravdu nesnesitelný hlavně večer a v noci. V létě nemůžeme větrat, protože neslyšíme vlastní slovo. Navrhuji udělat skleněný tunel..

Poslat nový komentář