Petice za parkování v Okružní neprošla

Petice za parkování v Okružní neprošla
ilustrační foto MMP

Rada města se na svém posledním jednání zabývala peticemi členů bytových družstev z Okružní ulice v Prostějově. Zatímco obyvatelé přilehlých domů usilují o zachování kolmých stání, město argumentuje jejich nebezpečností a hlavně nelegálností.  

Bytová družstva protestují proti zrušení současných „kolmých parkovacích stání“ v plochách vyhrazených pro městskou zeleň. Jedná se o parkovací plochy, které jsou v rozporu s platnou dopravní legislativou. „Hlavním argumentem v obou peticích je, že vybudováním podélných parkovacích stání dojde k výraznému snížení současného počtu  - nelegálních - parkovacích stání, čímž se členové těchto bytových družstev cítí být diskriminováni. V peticích je současně navrženo přesunutí stávající příměstské autobusové zastávky do jiné lokality a poté vybudování nových kolmých či šikmých parkovacích stání v tomto prostoru,“ vysvětlil náměstek Zdeněk Fišer. S vybudováním kolmých či šikmých parkovacích stání ale nesouhlasí Odbor dopravy Magistrátu města Prostějova a Dopravní inspektorát Policie ČR. Významným argumentem pro stání podélná je i velmi vysoká intenzita dopravy na komunikaci v ulici Okružní (dle „Protokolu o autorizovaném měření hluku“ na silnicích Anenská, Krasická a přilehlých kruhových objezdech, ze dne 10. 11. 2015).

Rada města Prostějova se proto rozhodla usilovat o získání územního rozhodnutí a stavebního povolení pro stavební akci „Parkovací stání Okružní ulice“ dle projektové dokumentace vypracované v roce 2015 společností ALFAPROJEKT OLOMOUC, a.s., Olomouc a tuto stavební akci realizovat. (red)

Komentáře

Aha takze aktualni parkovaci stani je nebezpecne, ale zuzeni komunikace na okruzni ve smeru od kruhace s brnenskou smerem k urcicke z duvodu ze se postavilo podelne parkovani je v pohode....

Poslat nový komentář