Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Bezpečně přes Olomouckou ulici? Podchodem!

Bezpečně přes Olomouckou ulici? Podchodem!
ilustrační foto MMP

Bezpečně přes Olomouckou ulici. Tak se dá nazvat snaha města Prostějova o vybudování podchodu pod mostem zmíněné lokality. Sloužit bude jak chodcům, tak i cyklistům a sníží na minimum riziko dopravních nehod.

Rada města Prostějova na svém úterním jednání schválila vyčlenit finance na zhotovení projektové dokumentace podchodu, který bude městskou pokladnu stát 90 tisíc korun.

„Už v loňském roce jsme připravili návrh technického řešení podchodu pod mostem v Olomoucké ulici. Ten řeší bezpečný průchod nejen chodců, ale i cyklistů pod mostem západně s napojením na cyklistickou stezku v biokoridoru Hloučela a východně na ulici Říční,“ vysvětlil první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. „Přejíždění cyklistů a přecházení chodců přes frekventovanou tepnu města je velice riskantní a toto řešení eliminuje naše obavy z dopravních nehod,“ doplnil Fišer. K navrženému postupu se vyjádřilo i Povodí Moravy, které s ním v zásadě souhlasí.

Na otázku kolik financí bude třeba vynaložit na vybudování podchodu, odpoví zmíněná projektová dokumentace. K realizaci by mělo dojít v roce 2017. (red)

Komentáře

Konečně, jen nechápu proč tato úprava neproběhl zároveň s rekonstrukcí mostu.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style