Tazatelé osloví cestující ve vlacích a autobusech

Tazatelé osloví cestující ve vlacích a autobusech
ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Ve dnech 19. března, 6. dubna a 19. dubna 2016 proběhne ve vlacích na dvou tratích a v autobusech celodenní přepravní průzkum. Studenti Univerzity Palackého v Olomouci se v nich budou dotazovat na spokojenost se službami. Na koordinátorovi Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje pak bude vyhodnocování.

Tazatelé osloví každého cestujícího ve vlacích na železniční trati 275 (v úseku Olomouc – Skrbeň), 301 (v úseku Prostějov – Olomouc) a v autobusech na linkách 780120 (Prostějov – Olšany u Prostějova – Lutín – Olomouc), 780960 (v úseku Olomouc – Prostějov), 890724 (Olomouc – Prostějov), 920030 (v úseku Olomouc – Prostějov), 950107 (v úseku Olomouc – Prostějov) a zaznamenají zejména výchozí i cílovou zastávku, druh jízdního dokladu a zda cestující přestupují na MHD zóně 71 Olomouc nebo v zóně 41 Prostějov. Všechny údaje zaznamenají do formuláře.

„Data z přepravního průzkumu nám pomůžou navýšit zkvalitnění služeb poskytovaných cestujícím. Dozvíme se z nich, jak a kde přestupují, jaké typy jízdních dokladů používají a budeme moci ještě optimálněji nastavit celý integrovaný dopravní systém,“ uvedl ředitel KIDSOK Jaroslav Tomík. (red)

Poslat nový komentář