Olomoucký kraj pořídí speciální autobus. Využijí ho hlavně příspěvkové organizace a neziskovky

Olomoucký kraj pořídí speciální autobus. Využijí ho hlavně příspěvkové organizace a neziskovky
ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Nízkopodlažní autobus, který by mohly využívat organizace, jejichž zřizovatelem je Olomoucký kraj – takový je záměr hejtmanství. Vozidlo by ale sloužilo i neziskovým organizacím, k dopravě při oficiálních návštěvách z partnerských regionů Olomouckého kraje nebo k případné evakuaci osob při mimořádných událostech.

„Autobus s bezbariérovým nástupem a prostorem pro nejméně šest invalidních vozíků by měl být vybaven také akustickým zařízením pro osoby se sníženou schopností orientace,“ řekl Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje.

Autobus, který by podle odhadů měl stát zhruba pět milionů korun, bude provozovat Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje. „Postaráme se o veškeré záležitosti spojené s provozem, parkováním, údržbou a organizací pronájmů jednotlivými subjekty,“ doplnil Jaroslav Tomík, ředitel KIDSOK.

Pořízením autobusu Olomoucký kraj naplní opatření Krajského plánu vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením v oblasti dopravy, který byl schválen krajskými zastupiteli. Právě oni teď ještě musí koupi autobusu posvětit. (red)

Poslat nový komentář