Olomoucký kraj jede, zní téma pro letošní veletrh Regiontour

Olomoucký kraj jede, zní téma pro letošní veletrh Regiontour
ilustrační foto

Olomoucký kraj se prezentuje ode dneška na veletrhu Regiontour 2017 na brněnském výstavišti. Letošní expozice Olomouckého kraje a jeho dvou turistických regionů – Jeseníky a Střední Morava – bude zaměřená přede­vším na aktivní turistiku ve všech jejích formách, včetně vyjíž­děk na koloběžkách nebo jízdě na bobové dráze. Chybět nebu­de tradiční rýžování zlata, ochutnávka Olomouckých tvarůžků, vynikající pivo z regionálního pivovaru Chomout či výrobky z Levandulové kavárny.

Olomoucký kraj jako místo vhodné pro aktivní turistiku. Tak se bude náš region prezentovat na veletrhu Regiontour, který se koná na brněnském výstavišti od 19. do 22. ledna.

Vloni se Olomoucký kraj představoval potenciálním návštěvníkům jako region zážitků, letos zacílí na ty, kteří upřednostňují aktivní odpočinek a rádi si protáhnou tělo.

Obliba dovolené v sedle jízdního kola stále roste a Olomoucký kraj nabízí cyklistům ideální podmínky – od odpočinkových cest pro celou rodinu po Litovelském Pomoraví, přes náročnější trasy v Drahanské vrchovině nebo Nízkém Jeseníku, až po nejobtížnější horský terén Hrubého Jeseníku. Když k tomu přičteme dnes již legendární Rychlebské stezky, nové Lipovské stezky či žhavou novinku v podobě osmdesáti kilometrů značených okruhů kolem Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku s názvem JES CYKLO, dostaneme nepřebernou škálu dobře značených a vybavených tras pro každého.

Jeseníky k tomu nabízí nejdelší koloběžkový sjezd v republice – sedmnáctikilometrový sešup od horní nádrže elektrárny Dlouhé stráně. O tom, že koloběžky získávají v poslední době ohromnou popularitu, se mohou návštěvníci Regiontouru přesvědčit v prezentaci předního výrobce jednostopých vozidel Kostka z Hanušovic přímo na stánku Olomouckého kraje.

S dalšími novinkami seznámí účastníky veletrhu dva sportovní rezorty z okolí Olomouce: Park Sportu Hrubá Voda a Fun Park Hlubočky. Obě centrály cestovního ruchu – Střední Morava a Jeseníky – nabídnou doplňující informace o stávající nabídce aktivní rekreace i o novinkách, ať to jsou modernizované skiareály a speciální nabídka Ski&Spa v termálních bazénech Termálů Losiny, běžkařská karta Jeseníky Pass pro více jak 400 km udržovaných běžkařských tratí, letní tubingová dráha v Hynčicích pod Sušinou nebo nově vybudované vodácké zázemí na řece Moravě.

V roce 2017 se turistická nabídka Olomouckého kraje rozroste o další atraktivní cíle, jako je například rozhledna na Bukovém kopci nad Rapotínem, u jesenických lázní vzniklo netradiční dětské hřiště Háj Víly Ozdravy a opět se letos rozšíří zlatohorský areál, který návštěvníky seznamuje s historií těžby zlata. Hranická propast není sice pro turisty žádná novinka, ale během loňského průzkumu se ukázalo, že jde o nejhlubší zatopenou sladkovodní jeskyni na světě! Návštěvníci Olomouce pak mohou využít nový Theresian Hotel****, který se nachází hned u Terezské brány v centru města.

U stánku Olomouckého kraje na Regiontouru nebudou chybět regionální speciality jako bylinné sirupy nebo pivo Chomout, které bude čepováno na netradičním dopravním prostředku – Ološlapu. Během ochutnávání se mohou zájemci informovat o termínech dnes již tradičních gastronomických akcí jako Olomoucký tvarůžkový festival, který bude letos prodloužen na dva dny, nebo Garden Food Festival. V srdci kraje Olomouci proběhnou i dvě akce spojené s hlavním marketingovým tématem agentury CzechTourism pro letošní rok – Baroko – jde o Olomoucké barokní slavnosti a nově také o přehlídku Tereziánská Olomouc, která je spojená s 300. výročím narození Marie Terezie.

Pro návštěvníky kraje bude i v roce 2017 k dostání all-inclusive turistická karta Olomouc region Card poskytující držitelům výraznou úsporu a zajímavé bonusy.

Olomoucký kraj je pro aktivní dovolenou a pohyb jako stvořený, přijeďte se přesvědčit sami. Více informací naleznete na portále www.ok-tourism.cz (red)

Poslat nový komentář