Která se vám líbí nejvíc? Navrhněte stavbu roku!

Která se vám líbí nejvíc? Navrhněte stavbu roku!
ilustrační foto Olomoucký kraj

Hned v pěti různých kategoriích mohou lidé nominovat projekty do soutěže Stavba roku Olomouckého kraje 2018. Uzávěrka přihlášek je 31. ledna 2019. Vítěze vybere odborná porota v březnu.

„Účelem soutěže je nejen zvolit nejpovedenější novostavbu či rekonstrukci, ale zároveň ocenit ty, kteří se na jejich projektování a stavbě podíleli,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Odborná porota bude vybírat nejhezčí stavbu určenou k bydlení a rekreaci, dále domy občanské vybavenosti a úpravy veřejných prostor. Mezi další kategorie patří dopravní, inženýrské a vodohospodářské projekty, stavby technologické a rekonstrukce. Každá skupina získá jednoho vítěze a až tři čestná uznání. Na návrh hejtmana může navíc porota vyhlásit ještě zvláštní ocenění.

„Do soutěže mohou být přihlášena stavební díla, která byla realizovaná na území Olomouckého kraje a zkolaudovaná nebo uvedená do užívání v době od 1. ledna 2017 do 31. prosince 2018,“ dodal Petr Nasadil ze společnosti OMNIS, která soutěž společně s hejtmanstvím a dalšími odbornými sdruženími pořádá. (Zdroj olkraj.cz)

Poslat nový komentář