Víme, kdo půjčil peníze společnosti na nákup OP!

Víme, kdo půjčil peníze společnosti na nákup OP!
ilustrační foto

 

Na koupi areálu OP Prostějov půjčil společnosti Astria Group peníze olomoucký podnikatel Miroslav Barnet. Kolik to ale z kupní ceny 58 milionů ve skutečnosti bylo, není známo. Znám není zatím ani další osud areálu.

Firma Astria Group nabídla v druhém kole konkurzního řízení nejvyšší cenu. S jejím fyzickým zaplacením měla ale problém. "Vítězný zájemce nezaplatil celou kupní cenu včas," uvádí zápis ze zasedání věřitelského výboru OP z poloviny ledna. 42 milionů přišlo na účet insolvenční správkyně s pětidenním zpožděním a Astria Group musela zaplatit smluvní pokutu.

Miroslav Barnet figuruje v transakci jako zástavní věřitel, investici má pojištěnou přes vlastní firmu Tarcu 2190. Budovy a pozemky bývalého OP budou firmě Tarcu 2190 zastaveny.

O dalším osudu areálu stále není rozhodnuto. Miroslav Barnet se k němu vyjadřovat nehodlá, Astria Group si údajně nechává zpracovávat analýzy. Ve hře je tak pronájem, prodej i demolice, která by společnosti, působící na poli obchodu se sběrnými surovinami, přinesla nemalé zisky. (ber)

Poslat nový komentář