Tuhý dostal pět let do věznice s ostrahou! Odvolá se?

Tuhý dostal pět let do věznice s ostrahou! Odvolá se?
ilustrační foto archiv

 

Brněnský krajský soud dnes potrestal bývalého generálního ředitele zkrachovalé společnosti OP Prostějov Františka Tuhého za zpronevěru 26,3 milionu korun pěti lety vězení s ostrahou. Dále nesmí deset let zastávat vrcholnou manažerskou funkci a peníze musí vrátit. Částku získal jako prémie za dobré vedení firmy. Tuhý se hájí tím, že zákon neporušil. Rozsudek zatím není pravomocný, Tuhý se může odvolat k Vrchnímu soudu v Olomouci.

Tuhý vlastnil 54 procent akcií oděvní firmy, jejichž cena se podle jeho hrubého odhadu před více než šesti lety odhadovala na zhruba miliardu korun. "Pokud bych potřeboval peníze, tak bych prodal akcie," uvedl při zahájení procesu Tuhý, který tvrdí, že firmu vedl řádně a protože její hospodaření bylo v pořádku, měl nárok na prémie. Žaloba ale tvrdí, že ve skutečnosti měl OP Prostějov finanční problémy.

Z postu ředitele odešel Tuhý v polovině roku 2008. Podle něj se pak do vedení společnosti dostali nezkušení lidé, kteří ji za dva roky přivedli do konkurzu. Kvůli zadluženosti byl na její majetek vyhlášen v květnu 2010 konkurz. Pohledávky vůči firmě nárokuje 555 věřitelů, kteří požádali o proplacení dvou miliard korun.

V dobách, kdy podnik provozoval pobočné závody, pro něj pracovalo až 10.000 lidí. Okolnosti krachu OP Prostějov prověřují policisté z olomoucké krajské hospodářské kriminálky. Loni v červnu obvinili pět bývalých členů vedení zkrachovalého podniku z předlužení firmy. Hrozí jim tři roky vězení. (zdroj ČTK)

Poslat nový komentář