Tuhý před prostějovské soudce nechce. Mohou být podjatí, tvrdí exšéf OP

Tuhý před prostějovské soudce nechce. Mohou být podjatí, tvrdí exšéf OP
ilustrační foto pohled

 

Bývalý šéf zkrachovalé firmy OP Prostějov František Tuhý nechce, aby jeho proces rozhodoval místní soud. Tvrdí, že prostějovští soudci mohou být podjatí kvůli tomu, že mohou být s některými bývalými zaměstnanci spřízněni.

Tuhý čelil u Krajského soudu v Brně obžalobě ze zpronevěry 26 milionů korun, teď má být znovu souzen. Obžaloba ho viní ho z nevýhodných pronájmů.  V souvislosti s podezřelými transakcemi okolo podnikových prodejen až osm let vězení. Kauzu by ale podle něj měli soudit jinde než v Prostějově, protože místní soudci mohou mít v rodině lidi, kteří byli v OP zaměstnáni a při krachu přišli o práci. A tudíž by byli neobjektivní.

Tuhý přitom svým příbuzným vydatně pomáhal. Nynější soud bude rozhodovat o tom, jak své dceři a zeťovi v letech 2004 až 2009 pronajímal podnikové prodejny v Prostějově. Z textilky tak podle obžaloby zmizelo více než deset milionů korun. Tuhý to odmítá a naopak tvrdí, že transakce byly pro podnik výhodné.

Proces však nyní zdržela námitka podjatosti. „Tato skutečnost nebyla nijak konkretizovaná, v usnesení jsme nicméně konstatovali, že já osobně nemám ani v širší rodině žádné vazby na bývalé zaměstnance OP,“ sdělil idnes předseda Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl, který má Tuhého případ soudit.

Proti zamítnutí námitky se nicméně Tuhého obhajoba odvolala a celou věc tak nyní musí posoudit nadřízený Krajský soud v Brně. „Výsledek očekávám do jednoho dvou měsíců,“ poznamenal  Vrtěl. 

Poslat nový komentář