Pozemky po bývalém OP jsou k mání. Koupí je snad město?

Pozemky po bývalém OP jsou k mání. Koupí je snad město?
ilustrační foto pohled

 

Firma Astria Group, která usilovně dočišťuje areál bývalého OP Prostějov, učinila nabídku městu. Nabídla magistrátu možnost odkupu pozemků. Město je před časem odmítlo, dnes ale mluví jinak. Zvažuje příjem dotace, kterou by na koupi lukrativních pozemků v průmyslové zóně využila.

O možnosti odkupu pozemků informoval již v loňském roce náměstek primátora Jiří Pospíšil. "Městu chybí pozemky pro průmyslové zóny, nevylučuji proto ani tuto variantu," nechal se slyšet. Potvrdil i nabídku Astrie Group, která přišla v prosinci loňského roku. tehdy se město přiklonilo k variantě, aby pozemky prodala zájemcům sama Astria. Dnes je ale všechno jinak.

"Odjíždíme na jednání do Prahy na Czech Invest. Dozvěděli jsme se, že snad budou k dipozici dotační peníze, za které by město pozemky moho odkoupit," sdělil na čtvrteční tiskové konferenci náměstek primátora Jiří Pospíšil. Podle jeho slov je ale zatím předčasné předjímat další vývoj. "Jedeme si pro informace, vše je v počátcích a my musíme hlavně zjistit podnínky této dotace. Od toho se bude odvíjet všechno další," dodal náměstek. (ber)

 

Komentáře

Vlastníkem pozemku bude Prostějov, držím palečky.

Poslat nový komentář