Kauza OP opět ve hře. Prostějovský soud zastavil trestní stíhání Františka Tuhého

Kauza OP opět ve hře. Prostějovský soud zastavil trestní stíhání Františka Tuhého
ilustrační foto

Soudkyně Hana Greplová z Okresního soudu v Prostějově dnes zamítla návrh na předběžné projednání obžaloby v případu bývalého generálního ředitele OP Prostějov Františka Tuhého. Tuhý, podezřelý z uzavírání nevýhodných smluv, tak možná definitivně vyvázne bez trestu.

Tuhý byl obžalován z porušení povinnosti při správě cizího majetku se škodou více než deset milionů korun. V letech 2004-8 pronajímal prostějovské prodejny v Plumlovské a Žeranovské ulici své dceři a jejímu manželovi za nájemné ve výši deseti procent z obratu. Podle obhajoby škoda nevznikla a nebyl tak spáchán trestný čin. Soud návrhu obhajoby vyhověl, navíc konstatoval, že skutek je již promlčen. Státní žalobce si podal stížnost.

Tuhý vyhrál vloni jiný proces. Za zpronevěru 26 milionů, které si nechal vyplatit jako prémie, jej Brněnský krajský soud v únoru 2015 poslal na pět let do vězení a nařídil peníze vrátit. Odvolací Vrchní soud v Olomouci ho však začátkem června překvapivě osvobodil. Žalobci následně oznámili, že nenapadnou rozsudek, který ho osvobodil s tím, že vyplacení prémií podnik nepoškodilo.

Ve chvíli, kdy oděvní gigant padl, více než pěti stovkám věřitelů dlužil přes dvě miliardy.

Podle bývalých zaměstnanců firmy tak padla poslední možnost zadostiučinění. „Poslední měsíce to byla katastrofa, výplatu jsme dostávali na třikrát, nebo vůbec. A do toho pan generální, který sedí ve vile nad přehradou a vysmívá se nám,“ postěžovala si Marie B., která v OP pracovala přes třicet let. (ber)

Poslat nový komentář