Mistrovství Evropy neslyšících v orientačním běhu proběhne i Prostějovskem

 Mistrovství Evropy neslyšících v orientačním běhu proběhne i Prostějovskem
ilustrační foto plakát

Olomoucký kraj bude v týdnu od 25. do 30. července 2016 dějištěm další významné akce orientačního běhu, a to 8. mistrovství Evropy neslyšících, které proběhne společně s 3. mistrovstvím Evropy neslyšících – juniorů. Běžce můžete vidět i v Prostějově a v Kladkách- Ošíkově.

Celotýdenní program zahájí v pondělí od 17 hodin slavnostní otevírací ceremoniál, který proběhne na nádvoří olomoucké radnice. V úterý bude šampionát pokračovat od 10 hodin nejprve sprintovými štafetami v olomouckých Smetanových sadech, odpolední závod ve sprintu bude sice opět ve Smetanových sadech, ale tentokrát v prostějovských - start tohoto závodu je naplánován na 17 hodinu. Středeční klasická trať, která se poběží v prostoru Kladek - Ošíkova (opět od 10 hodin) uzavře první část šampionátu. Po dni volna bude následovat závod na krátké trati (middle), jehož start je naplánován opět od 10 hodiny do lesů v okolí Daskabátu. Celé mistrovství vyvrcholí závěrečným závodem štafet s centrem na Svatém Kopečku u zoologické zahrady.

A pozor, do závodu je přihlášeno 110 závodníků z 11 států Evropy. Deset z nich je domácích. Přijďte i vy povzbudit naše reprezentanty v bojích o evropské medaile! (red) 

Poslat nový komentář