Prostějovští plavci opět sbírali medaile

ilustrační foto
Další fotky:

Své síly v úvodu zimní sezony o víkendu změřili plavci z českých a slovenských plaveckých oddílů na 10. ročníku Velké ceny Prostějova. Medaile si ve velké konkurenci vybojovali i prostějovští zástupci Míša Petrželová a Lukáš Řehořek.

Z prostějovských plavců byl nejúspěšnější Lukáš Řehořek, který získal zlatou a bronzovou medaili v disciplínách 100 metrů prsa a 100 metrů znak. "Vzhledem k tomu, že startoval v kategorii dohromady s o rok staršími závodníky, jde o skvělý výsledek," myslí si Markéta Matyášková z prostějovského oddílu. Dalšího malého úspěchu pak Řehořek dosáhl na trati 100 metrů volný způsob, na které poprvé překonal hranici jedné minuty a deseti vteřin a časem 1:09,15 se umístil na sedmém místě.

Druhou prostějovskou medailistkou Velké ceny se stala Míša Petrželová. Ta vystoupila záskala hned dvě bronzové medaile a to po stometrové a dvousetmetrové trati volným způsobem. "I ona soutěžila se staršími plavkyněmi a svými výkony dokázala mnohé z nich překonat. Z ostatních prostějovských plavců se medailovým pozicím přiblížila ještě desetiletá Markéta Nováková, která skončila třikrát pátá," dodala Matyášková.(bat)