Prostějov se pyšní nejstarší palírnou v celé Evropě. Palírna U Zeleného stromu slaví 500 let!

Prostějov se pyšní nejstarší palírnou v celé Evropě. Palírna U Zeleného stromu slaví 500 let!
ilustrační foto
Další fotky: 
Prostějov se pyšní nejstarší palírnou v celé Evropě. Palírna U Zeleného stromu slaví 500 let!

Mimořádné výročí 500 let letos slaví prostějovská Palírna U Zeleného stromu, která je nejstarším výrobcem pálenky na celém evropském kontinentu a zároveň dnes největším ryze českým producentem lihovin. Palírna U Zeleného stromu, domovina silných značek, jako jsou Stará myslivecká, Hanácká vodka či Blend 42 vodka, pro své spotřebitele chystá v letošním výročním roce hned několik příležitostí k přípitku.

Palírna U Zeleného stromu má ojedinělou historii, která začala již v roce 1518. Ve svých dějinách zažila řadu období vzrůstu i problémů, vlivů politických i vlastnických změn. Jde o unikát nejen v Česku, ale v rámci celé Evropy.

„Jubileum 500 let je pro nás příležitostí nejen bilancovat nad dlouhou historií, ale přemýšlet i o budoucí pětistovce. V následujících pěti letech plánujeme až 100% nárůst podílu našich značek na trhu s lihovinami. Zároveň chceme vybudovat jméno jedné značky ve světovém měřítku, její prodejní předpoklad se pohybuje kolem 70 000 hl,“ představuje vizi společnosti její generální ředitel Pavel Kadlec.

Do portfolia Palírny U Zeleného stromu patří více než stovka produktů. Mezi nejznámější značky se řadí Stará myslivecká, Blend 42 vodka či Hanácká vodka. „Se svými klíčovými produkty bychom se rádi dostali i za hranice České republiky, naším plánem je proto v následujících letech posilovat především v exportu. Již dnes se mohou lidé s našimi produkty setkat ve dvaceti zemích pěti světových kontinentů,“ doplňuje k plánům Kadlec.

Palírna U Zeleného stromu patří vedle vlastní výroby i k významným distributorům zahraničních značek lihovin. Na domácím trhu firma distribuuje například značky Bushmills, Koval, Kraken, Jose Cuervo, Pushkin, Berentzen, Garrone.

U příležitosti výročí společnost vydá hned tři řady limitovaných edic klíčového produktu Staré myslivecké a zároveň chystá oslavovat realizací přeshraničního projektu, který odtajní v červenci, na své pětisté narozeniny. (red)

Komentáře

A že se poslední dobou zhoršila kvalita, to už není podstatné.... Třeba Griotka, naředěná tekutina původního názvu a ceny. Ovšem co je to ve skutečnosti, to nevím. Rum? Bejvávalo...

Poslat nový komentář