Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Prostějov se prezentoval ve Šródě

Prostějov se prezentoval ve Šródě
Foto MMP

První ze tří dílů má za sebou společný projekt partnerských měst Prostějov – Šróda – Vysoké Tatry.  

Polská Šróda hostila začátkem prázdnin zástupce Prostějova a Vysokých Tater, kteří přivezli velkoformátové fotografie atraktivních lokalit i snímky významných kulturně-společenských událostí z jednotlivých měst. Smyslem a cílem výstavy bylo přilákat pozornost partnerů i obyčejných občanů a vzbudit jejich zájem o návštěvu partnerské lokality. Jak Prostějov, tak Vysoké Tatry, mají lidem v Polsku co nabídnout – Tatry hlavně turistiku a nádhernou přírodu, Prostějov zase krásné centrum s řadou pamětihodností a také okolí vybízející k cyklo- či pěším výletům. Právě v tomto směru má Prostějov se Šródou hodně společného – rovinu protkanou cyklostezkami. Návštěvníci společné výstavy se však nekochali pouze pohledem, měli možnost ochutnat i hanácké a tatranské speciality. Prostějov se blýsknul vynikajícími koláčky připravenými ještě v noci před odjezdem v prostějovském Národním domě, nechyběl ani kalíšek slivovice ze Starorežné. Tatry nabídly návštěvníkům tradiční tatranky a silný „Tatranský čaj“. Bohužel příjemně se vyvíjející odpoledne ukončila blesková bouře se silným větrem a lijákem, která se přehnala nad Šródou.

Nicméně už v průběhu prostějovských hodů budou moci naopak občané Prostějova nakouknout pod pokličku šródské a tatranské kuchyně a prohlédnout si, jak že to aktuálně u našich sousedů vypadá.

Závěrečný díl putovní výstavy pak proběhne v rámci Wolkrovy Polianky v říjnu v Tatrách.

Město Prostějov ve Šródě reprezentoval náměstek Pavel Smetana, radní a předseda kulturní komise Josef Augustin a zastupitelka Ivana Copková. Ti také mimo jiné předjednali možnou spolupráci seniorských klubů Prostějova, Šródy a Vysokých Tater. Dále se rýsuje i výměna kulturních souborů; jedno z prvních vystoupení hostů z Polska by se mohlo uskutečnit už v průběhu letošní Prostějovské zimy, nejpozději však v průběhu příštího Prostějovského léta. (JG)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style