Album Podzimničky věnuji holkám Kotyzovým, vzkazuje nevidomý Pavel

Album Podzimničky věnuji holkám Kotyzovým, vzkazuje nevidomý Pavel
ilustrační foto ber

Rozhovor s Pavlem Vlčkem přinesly Pvnovinky koncem září letošního roku. Dvaadvacetiletý mládenec, který je prakticky nevidomý, je muzikant, spisovatel, básník, skladatel, imitátor a v neposlední řadě skladatel, své poslední album se rozhodl věnovat Zdenkám Kotyzovým.

Co Tě k tomu vůbec vedlo?
„Když jsme si povídali o Kotyzových, nějak mě to vzalo u srdce. Velmi rád bych rodině finančně pomohl, ale bohužel nemohu. V té době jsem dokončoval klavírní album. Jsou to takové hravé, lehce zapamatovatelné melodie. Vím, že to rodině nijak nepomůže vyřešit jejich těžkou situaci, nicméně rád bych jim album věnoval. Myslím, že by je to mohlo potěšit.

Jak se album jmenuje?
Navzdory neočekávaným zdravotním problémům se mi přece jen podařilo album dokončit. Jmenuje se Podzimničky a obsahuje 15 skladeb o celkové délce něco lehce nad 15 minut. Přiznávám, není to mnoho, ale album je koncipované i pro děti i pro dospělé, jedná se o drobnější hravé a zapamatovatelné melodie, ke kterým by jistě i šel napsat text. Obsahuje skladby jako Noční obloha nad hvězdárnou, Čertovský pochod, Mikuláš je velký pán, Podzim a další. Poslední skladba je úprava známé koledy Tichá noc (Silent night), na kterou se již nevztahují autorská práva, takže jsem se rozhodl ji v albu ponechat. Věřím, že album udělá radost všem posluchačům.

Kde si album můžeme pustit?
Album Podzimničky je k dispozici zdarma k poslechu na http://pavelvlcek.eu/podzimnicky-prichazi/
Těm, kterým budu toto album věnovat, vytvořím zvláštní Cd verzi.

Jak se Ti vůbec žije poté, co vyšel rozhovor v PvNovinkách? – viz. http://pvnovinky.cz/slepota/28539-bez-trpelivosti-bych-nedokazal-nic-rik...

Dostal se až do organizace Tyfloservis Olomouc, kde se velice líbil. Je to organizace, která učí své klienty samostatnosti, vaření, prostorové orientaci a další činnosti. Také jsem obdržel osobní vzkaz od jednoho čtenáře i s finančním darem, což mě moc potěšilo. Článek si přečetli moji rodiče - jejich reakce už tak pozitivní nebyly, protože se nedokáží smířit s tím, že se osamostatňuji a že jsem na nich čím dál méně závislý.

Pavlovi přejeme stále více samostatnosti a dobré lidi, kteří mu v jeho úžasné cestě mohou pomoci. A jménem rodiny Kotyzových děkujeme. Obě Zdeny se určitě připojí. (ber)

Poslat nový komentář