Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Prostějov posílá sto tisíc korun na povodně

Prostějov posílá sto tisíc korun na povodně
ilustrační foto

Zastupitelé na svém posledním jednání odsouhlasili pomoc jedné z oblastí, kudy se nedávno prohnala velká voda. Rovných sto tisíc pomůže lidem z Křešic. 

Rozhodování o tom, kam zastupitelé Prostějova pošlou finanční pomoc obětem nedávných povodní, netrvalo dlouho. Rada navrhla vyčlenit stotisícový obnos, na zastupitelích už bylo návrh odsouhlasit a určit kam zmíněné finance poputují.

„V radě navrhujeme obec Terezín,“ nastínil možnost první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Zastupitelé mohli vybírat ze soupisu několika obcí a za místo, kam peníze nakonec půjdou, určili Křešice.

„Měli bychom spektrum pomoci vrhnout do Křešic, tam ji potřebují mnohem víc než v Terezíně,“ argumentoval Jiří Schlesinger (ČSSD) a doplnil, že tamní situace byla tak vážná, že lidé před vodou, přetékající nad protipovodňovými zábranami, utíkali s identifikačními páskami. Jedině podle nich je hlídající policisté následně pouštěli zpět do vesnice.  Protinávrh osm a dvacítka přítomných zastupitelů odsouhlasila osmnácti hlasy. (kaa)

Ilustrační foto: HZS

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style