Práce je dost. Jenže méně kvalifikované a hůř placené

Práce je dost. Jenže méně kvalifikované a hůř placené
ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Poptávka firem po pracovní síle prudce stoupá. Úřady práce evidovaly v minulém týdnu 106 tisíc volných pracovních míst. To je skoro dvojnásobek ve srovnání s loňským říjnem, a také nejvíc od podzimu 2008. Jenže spousta míst zůstává neobsazena. Důvod? Nízká mzda.

Nejčastěji zaměstnavatelé shánějí podle databáze Úřadu práce zaměstnance méně kvalifikované a hůře placené. Na vrcholu žebříčku povolání, po nichž je ze strany firem největší poptávka, jsou manipulační a pomocní dělníci ve výrobě, hlídači, svářeči a skladníci. O menší atraktivitě většiny míst nabízených úřady práce svědčí i to, že zatímco medián mezd v celé republice dosáhl v polovině roku 22 230 korun, na pozicích nabízených úřadem práce činí 14 tisíc korun. (Medián je střední hodnota, která v případě mezd, které nejsou rozloženy rovnoměrně, vypovídají o celku lépe než častěji používaný průměr.)

Jak je to v Prostějově
I v nabídce ÚP Prostějov jen těžko najdete volná místa pro uchazeče bez maturity s nabízenou mzdou přesahující 13 tisíc korun. A to už se jedná o směnné a nepřetržité provozy. „Hledají montážní pracovníky do třísměnného provozu. Nabízená mzda – 11 tisíc,“ uvedla příklad dvaadvacetiletá Zdena. Při pohovoru jí příslušná pracovnice sdělila, že tahle práce je výhodná pro lidi se zdravotním postižením. “Jistě, zdravý člověk z toho nevyžije. Oni navíc od Úřadu práce berou nějaké dotace za to, že takové lidi zaměstnají,“ dodala nazlobeně. Třeba servírce, pracující na plný úvazek v turnusových službách, nabízí jeden z prostějovských zaměstnavatelů 11 200 korun. Pekař, který by chtěl pracovat v další prostějovské firmě, by měl nástupní plat 9 tisíc korun.

Nač máte nárok
Základní sazba minimální hrubé mzdy pro stanovenou týdenní pracovní dobu 40 hodin činí od ledna 9 200 Kč za měsíc nebo 55 Kč za hodinu. Nedosáhne-li mzda, plat nebo odměna z dohody v kalendářním měsíci výše minimální mzdy, je zaměstnavatel povinen zaměstnanci poskytnout doplatek, a to bez ohledu na jeho zaviněnou či nezaviněnou nižší výkonnost, což platí i pro zaměstnance odměňované úkolovou mzdou.

Od ledna 2016 by měla základní sazba minimální hrubé mzdy pro stanovenou týdenní pracovní dobu 40 hodin činit 9 900 Kč za měsíc nebo 58,70 Kč za hodinu. (ber, ÚP, MPSV)

Poslat nový komentář