Za psa bez vodítka zaplatíte i 30 tisíc

Za psa bez vodítka zaplatíte i 30 tisíc
ilustrační foto

 

Pokud pustíte svého psa z vodítka tam, kde to vyhláška zakazuje, riskujete až třicetitisícovou pokutu. Takový trest má možnost uložit správní orgán, pokud se váš čtyřnohý kamarád třeba do někoho zakousne.

„Šla jsem s dětmi po Kolářových sadech, když se proti nám z křoví vyřítil velký rezavý pes. Začal štěkat na syna, který jel na odrážedle. Dceru jsem  naštěstí měla v kočárku,“ popsala nedávnou událost Klára Mašková. Tentokrát to dopadlo dobře, pes nikoho nenapadl, matku ale pořádně vyděsil. „Pak se objevil majitel a když sem mu řekla, ať si psa uvazuje, jen odvrkl, že je hodný a pokrašoval v cestě,“ dodala.

Majitel ale docela riskoval. Jako spousta jiných zapomíná na vyhlášku 8/2012, která v Prostějově  omezuje volný pohyb psů. Jsou v ní přesně určeny plochy, kde lze zvířata venčit bez vodítka. „Pokud se setkáme s majitelem, který nechá psa volně pobíhat mimo určená místa, máme možnost sankce do výše tisíce korun. Většinou ale takové události řešíme domluvou,“ sdělila PvNovinkám strážník Jana Adámková. Podle jejich slov ale může případ skončit i u správního orgánu, kde je sankce až třicet tisíc korun. (ber)

Komentáře

Kdyby Prostějovský cvičák nebyl jen pro členy, jak by to tam asi potom vypadalo?? Už tak tam chodí půl města venčit pejsky a nechají tam bordel, na place člověk nemá kam stoupnout, protože nejsou schopni po sobě uklidit....Navíc cvičák není o tom tam psy venčit, ale něco je naučit a zaměstnat :-) 

 

Vy jste to asi nikdo necetli? Vzdyt rikaji, ze volne pobihani resi vetsinou jen domluvou. Takze nikoho nepokutujou. A to ze pes steka na dite na odrazedle dela protoze je to pro nej neco noveho, neco neznameho a boji se toho. Ja mam taky velkeho psa, taky se obcas neceho takhle boji a zasteka si, no ale taky vim, ze je hodny a nikoho nekousne. Nakonec za nej ruci majitel, a ten nese dusledky. Takze kdo svemu psovi neveri a nezna ho, nemel by ho poustet. To ze se lidi velkych psu boji, to chapu, ale nechapu ze se jich boji i potom co jim reknu ze je hodna a nekouse, je to naopak mazel nejvetsi a i parek ji 10 minut nez ho rozkousne jake to je trdlo...

Jedinou plochou, která je určená a zároveň vhodná pro venčení psů je na Hloučeli. Především v létě je to jediné místo kde je stín, a pes je dostatečně daleko od silnice. Ostatní výše zmíněná místa, jsou přímo u frekventovaných silnic a po stínu ani stopy, k těmto místům bych ještě přidal "Plochy určené k volnému pobíhání psů" (Plumlovská naproti BILLY-u silnice,Přikrilovo náměstí za Zámkem-u silnice a u sv. Anny). 

Začněte po svých miláčcích sbírat exkrementy a pak si se svým psem choďte kde jen chcete.

Tohle mi nedá a taky se přidám... mám trochu většího psa...takže trochu travičky u Rodenů a trochu travičky za hřbitovem na proběhnutí.. nedej bože, na hození míčku... opravdu nestačí. Nehledě na to, že zadní vchod do hřbitova, kde neustále parkuje halda aut - ač tam má vjezd povolena pouze dopravní obsluha..všichni ti návštěvníci se na psa na volno dívají dost křivě i tam...  Dokonce sem byla nejednou pokárána jakýmsi návštěvníkem, ať si laskavě svého psa uvážu na vodítko. 

Další  strana této pidi loučky, je ohraničena dálnicí. Napadlo někdy někoho, co by se tak asi mohlo stát v případě, že by se pes něčeho lekl - a jak známo, zvířata utíkají DO hluku... ne pryč od něj... a vlítl do té dálnice? Berme v potaz psa, který bude vážit cca 30kg... to musí být asi tak stejné, jako vrazit do průměrné srnky. Řidiči možná pochopí, jakou škodu by to napáchalo. Mě by přejeli psa, ale neodnesl by to sám. K němu by bylo zničeno minimálně jedno auto, které by do něj narazilo a hádám, že vzhledem k tomu, že je to dálnice, tak několik dalších, která by nedobrzdila...a to mluvím jen o plechu.. V těch autech taky jezdí lidi..

Naše radnice by si měla uvědomit, že psí loučky na bezpečných místech nejsou požadovány jen kvůli těm psům... 

  Městští drábové pana "primátora" jsou schopni akorát buzerovat pejskaře nebo nasazovat botičky když ve městě není kde zaparkovat... na dětičky které dělaji bordel si ale došlápnout neumí, protože kdo ví čí je to dítě...

Musím souhlasit s příspěvkem anonyma. Plochy pro volný výběh psů jsou pro výběh psů absolutně nevhodné. Většinou jsou na jedné straně ohraničeny frekventovanou komunikací a pusťte si tam psa na volno. Možná, kdyby "cvičák" nebyl jen pro členy, nebo kdyby město vytvořilo něco podobného pro pejskaře zdarma, tak by bylo více spokojených pejskařů. A to, že páni strážníci chtějí pokutovat starou paní za to, že nemá starého retrívra na vodítku a je pět metrů od vchodu, tak to už je směšné. Zase je to jako v Kocourkově. Nedostatečně nebo přehnaně, ale hlavně žádná rovnováha. Aspoň by mohli nechat volný výběh psů po celé délce Hloučely.  

Nezlobte se na mě, ale až budou odpovídající plochy pro psy, ráda tam půjdu. Bydlíme na Šárce a tak máme na výběr: trochu zeleně u Rodenů a nebo trochu travičky u dálnice u hřbitova.... Jsou to místa, kde mi přijde že se snaží aby mi psa něco přejelo. 

AŤ město udělá odpovídající zeleň a ráda tam se svým JRT budu chodit :) a nebudu obtěžovat okolí v parku. POdotýkám že má fenka má canisterapeutické zkoušky, poslouchá a chodí u nohy ..... a nevidím důvod když jsme v parku u hvězdárny na odpoledne s kamarády ji uvazovat abych ji nemohla ani hodit míček. 

Toť názor pejskaře....

To jsoi ale příběhy :D Mj. také mi vadí, že se  mi pletou děti pod nohy, neumí říci ani bů, když přejedou nohu, matka se jen směje....A co cyklostezkách ani nemluvě...šílené matky, které si nevšímají dětí, jen plkají....a dítě ve stezce....tak nějak! 

 

Poslat nový komentář