Muži zákona hledají autora videa o týrané feně ze Služína

Muži zákona hledají autora videa o týrané feně ze Služína
ilustrační foto MP Zlín

 

Před několika dny PvNovinky informovaly o chovatelce feny německého ovčáka. Žena ze Služína měla týrat čtyřletou fenu německého ovčáka. Kauza, kterou zveřejnila na FB stránce skupina Bernský salašnický pes v nouzi, má pokračování. Tentokrát policejní. Muži zákona hledají autora videa.

Krajská veterina prohlédla psa a neshledala známky týrání. Věc má ovšem háček – je možné, žeto byl úplně jiný pes.  „Nebylo možné ztotožnit, zda jde o psa, kvůli jehož týrání byl na KVS Olomouc podán podnět k prošetření,“ sdělila mimo jiné Hana Brázdová.

Policisté se případem začali zabývat i na popud PvNovinek, sdružení Berňáci v nouzi podalo další podnět. Výsledkem je vyšetřování, ale zcela jiné, než by se zdálo. Policisté totiž chtějí, aby jim sdružení obratem zaslalo kontakt na člověka, který video polomrtvé feny natočil. „Provádíme šetření ve věci pomluva, kterého se dopustil neznámý pachatel tím, že zveřejnil video s nepravdivými údaji o poškozené na Facebooku a na internetových stránkách,“ píšou policisté v dokumentu, který je k vidění na fb skupiny Bernský salašnický pes v nouzi. 

PvNovinky se se žádostí o vysvětlení znovu obrátily na policejního mluvčího Františka Kořínka. Zajímá nás, zda se šetří pouze pomluva, nebo se policisté zabývají i týraným psem. 

Původní článek včetně videa naleznete zde: http://pvnovinky.cz/pes/27901-sokujici-video-zena-ze-sluzina-mela-tyrat-psa-hladem.

(ber)

Poslat nový komentář