Řidiči pozor, nealkoholické pivo z Vyškova je alkoholické!

Řidiči pozor, nealkoholické pivo z Vyškova je alkoholické!
ilustrační foto

Pokud máte doma ve špajzu nealkoholické pivo Alkostop z Vyškova, rozhodně jej nepijte, pokud hodláte vzápětí usednout za volant. Podle Státní zemědělské a potravinářské inspekce je v něm totiž třikrát víc alkoholu, než je povoleno.

Vyškovské pivo Alkostop společnosti Czech Beverage Industry Company má minimální trvanlivost do 19. září 2016 a není proto vyloučeno, že bude dosud v prodeji.

„Pivo obsahuje 1,6 objemových procent alkoholu. SZPI to zjistila při laboratorním rozboru vzorku odebraného přímo u výrobce. Maximální přípustný obsah alkoholu je u nealkoholického piva jen 0,5 procenta,“ uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva s tím, že výrobce nedodržel svou vlastní deklaraci na etiketě, která uvádí objem alkoholu 0,5 procenta.

„Požití piva s vyšším než deklarovaným obsahem alkoholu může způsobit komplikace při běžných životních situacích, například při řízení motorových vozidel,” dodal Kopřiva.

Inspekce nařídila výrobci, aby na vlastní náklady v akreditované laboratoři provedl rozbor dvou po sobě jdoucích vyrobených šarží daného nápoje před jeho uvedením na trh.

Inspekce s provozovatelem zahájí správní řízení o uložení sankce. (red)

Poslat nový komentář